Szanowni Państwo!

Zapraszam do lektury najnowszego BIT-a.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W tygodniu „Zima w Jabłowskich Górach” oraz świąteczne spotkania klubowe w następnych tygodniach "Rajd Noworoczny", 7 Rajd Szlakiem Dawnych Obozów Pracy DAG-Fabrik, 10 „Zima w Borach Tucholskich” oraz świąteczne spotkania klubowe.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Regionalny Oddział PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy posiada do sprzedaży używane kajaki w atrakcyjnej cenie 370 zł za sztukę. Kontakt telefoniczny: 52 3215 000 lub 52 3223 589

 

Istnieje możliwość wynajęcia sali multimedialnej w siedzibie Regionalny Oddział PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I w Bydgoszczy. Cena i godziny wynajmu do uzgodnienia. Kontakt tel.: 52 3223 589

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wszelką korespondencję proszę przesyłać wyłącznie na adres: szlakbrdy@gmail.com jako nowa wiadomość

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Informacje o imprezach:

 

W sobotę dnia 20.12.2014 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich chętnych na rajd „Zima w Jabłowskich Górach” na trasie: Lubostroń - Załachowo - Jabłowskie Góry - Smerzyn - Łabiszyn (ok. 20 km). Zbiórka na przystanku autobusowym linii POL-Bus przy ul. Św. Floriana o godz. 9:25. Wyjazd z Bydgoszczy do Lubostronia o godz. 9:40. W programie zwiedzanie pałacu (z zewnątrz), parku i głazu narzutowego w Lubostroniu oraz aleja lipowa w Jabłowskich Górach. Powrót do Bydgoszczy komunikacją publiczną z Łabiszyna o godzinie 16:50, 17:00 lub innym. Należy zabrać ze sobą prowiant na cały dzień.

Poprowadzi Przodownik Turystyki Pieszej - Dariusz Wojciechowski. Kontakt: tel. 523 844 068 lub 506 423 168 po 17:00.

 

W sobotę dnia 03.01.2015 Klub Turystów Górskich "Trawers" w Bydgoszczy zaprasza na "Rajd Noworoczny" po Puszczy Bydgoskiej. Trasa: Chmielniki - Piecki – Puszcza Bydgoska - Bydgoszcz (15-20 km). Dojazd do Chmielnik autobusem. Zbiórka o 08:40 w holu dworca PKS w Bydgoszczy, odjazd o godz. 08:50, powrót komunikacją miejską. Bilety kupujemy we własnym zakresie. Należy zabrać ze sobą prowiant na cały dzień.

Szczegółowe informacje u organizatora - Tomasz Kowalski. Kontakt: tel. 692 538 199.

 

W sobotę dnia 03.01.2015 o godz. 15:00 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, przyjaciół i sympatyków klubu na zabawę karnawałową do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Konsumpcja we własnym zakresie.

 

W niedzielę dnia 04.01.2015 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na 7 Rajd Szlakiem Dawnych Obozów Pracy DAG-Fabrik Bromberg wokół Zachemu. Zbiórka o 9:45 na pętli tramwajowej przy ul. Glinki (róg ul. Szpitalnej), wymarsz o 10:00. Dojazd T-4 i 5, A-53 i 68. Zakończenie ok. godz. 15:00 na pętli tramwajowej Łęgnowo. Rajd poprowadzi Jarosław Butkiewicz.

Szczegółowe informacje u organizatora - Piotr Kluszczyński tel. 698-227-834

 

We wtorek (uroczystość Trzech Króli) dnia 06.01.2015 o godz. 18:00 Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, sympatyków oraz Kaszubów na mszę świętą z elementami kaszubskimi i spotkanie opłatkowe do kościoła św. Stanisława w Bydgoszczy Siernieczku, przy ul. Kaplicznej 1. Mile widziane ciasta, owoce i inne pyszności.

 

W czwartek dnia 08.01.2015 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich na spotkanie klubowe do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 


W czwartek dnia 15.01.2015 o godz. 18:30 Komisja Turystyki Pieszej RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich Przodowników Turystyki Pieszej i Znakarzy Szlaków Pieszych na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

W poniedziałek dnia 12.01.2015 o godz. 17:00 Koło Przewodników i Pilotów RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków koła oraz pozostałych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek oraz osoby zainteresowane na spotkanie noworoczne do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Temat spotkania zostania „Opłatek” legendy, oglądanie kronik, śpiewanie kolęd, biesiada. Konsumpcja we własnym zakresie. Wstęp wolny.

 

W czwartek dnia 15.01.2015 o godz. 17:00 Klub Krajoznawczy RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich krajoznawców oraz tych którzy chcieliby razem poznawać region i nie tylko, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Temat spotkania: „Fory Toruńskie” zaprezentuje Jerzy Bitner. Wstęp wolny.

 

W czwartek dnia 15.01.2015 o godz. 18:30 Oddziałowa Komisja Krajoznawcza RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich Instruktorów Krajoznawstwa i pozostałych krajoznawców na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

W niedzielę dnia 18.01.2015 Klub Krajoznawczy oraz Koło Przewodników Turystycznych RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zapraszają na 10 Rajd „Zima w Borach Tucholskich” – „Kociewskie Rezerwaty”. W programie między innymi: rezerwaty Fletnowo, Osiny, Kuźnica, Udzierz, obszar Natura 2000 - Krzewiny i dolina Mątawy na Kociewiu oraz sanktuarium w Płochocinie. Koszt przejazdu ok. 35 zł, zadatek 20,- zł do 15.01.2015. Wyjazd z Fordonu o 6:00, z Bydgoszczy (parking przy Tesco) o 6:30, powrót ok. 18:00.

Informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark. Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail szlakbrdy@gmail.com .

 

W poniedziałek dnia 19.01.2015 o godz. 17:30 Klub Turystów Górskich "Trawers" RO PTTK "Szlak Brdy" zaprasza wszystkich członków, Przodowników Turystyki Górskiej oraz miłośników gór, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

W czwartek dnia 22.01.2015 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza tylko członków KTP i zaproszonych gości na klubowe spotkanie w świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

We wtorek dnia 27.01.2015 o godz. 11:00 Turystyczny Klub Seniora RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, przyjaciół i sympatyków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

W środę dnia 28.01.2015 o godz. 17:00 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, przyjaciół i sympatyków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Konsumpcja we własnym zakresie.

 

W środę dnia 28.01.2015 o godz. 18:30 Komisja Turystyki Kolarskiej RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich Przodowników Turystyki Kolarskiej i Znakarzy Szlaków Rowerowych na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ścieżka rowerowa Bydgoszcz - Koronowo

 

W piątek (03.10) udostępniono rowerzystom i pieszym most po kolejce wąskotorowej w Okolu koło Koronowa, to spowodowało, że ścieżka rowerowa Bydgoszcz - Koronowo jest już przejezdna.

Ścieżka w większości jest asfaltowa, choć pojawiają się także odcinki kostki i żwiru. Z wyjątkiem fragmentu pieszo-jezdni w Tryszczynie dotrzemy nią bez kłopotów z Bydgoszczy do Koronowa.

Ścieżka biegnie wzdłuż drogi krajowej nr 25, czasami w celu ominięcia zabudowań, odbija i prowadzi polami. Po wyjeździe z Bydgoszczy jedzie się wschodnią stroną DK 25, następnie trzeba się przenieść na stronę zachodnią i znów wrócić na wschodnią.

W niektórych miejscach w sobotę trwały jeszcze prace wykończeniowe, maszyny stały także koło mostu w Okolu, jednak wielu rowerzystów, zachęconych dobrą pogodą, sprawdzało jak jedzie się nową trasą.

Budujący jest fakt, że ten odcinek ma być częścią sieci ścieżek rowerowych budowanych w ramach projektu partnerskiego „Budowa ścieżek rowerowych w powiecie bydgoskim, chełmińskim i mieście Bydgoszcz", dofinansowanego z Regionalnego Programu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Informujemy, że powstał nowy portal o tematyce górskiej: http://www.serwisgorski.pl , portal skierowany jest do wszystkich miłośników gór, tych wysokich i niskich. Autorzy portalu chcą dzielić się zamiłowaniem do turystyki górskiej, informować o ciekawych wydarzeniach i zachęcają do dzielenia się wrażeniami i przesyłania relacji z górskich wypraw i wycieczek, zarówno bliskich jak i dalekich.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Konkurs Fotograficzny – „Osobliwości na polskich szlakach” - zakończony

 

KTP „Wędrownik” i KT „Kujawiak” zorganizowały konkurs fotograficzny na temat: "Osobliwości na polskich szlakach".

 

Lista laureatów:
1. Urszula Sobkowiak - "Przytulisko dla turystów"
2. Ewa Wiśniewska - "Na bieszczadzkim szlaku"
3. Małgorzata Swigon-Sobkowiak - "Czy bobry chodzą do dentysty?"
Jury dodatkowo wyróżniło:
1. Dorotę Żmudę-Trzebiatowską - "Jesienne brzegi nad Soliną"
2. Ingę Trochimowicz - "Świt nad rozlewiskami Biebrzy"
Nagrody i upominki dla uczestników przekazało Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.
Dziękujemy za wsparcie.

 

Fotografie można obejrzeć w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wysokość składki rocznej w 2015 roku:

• 40 zł - składka normalna

• 20 zł - składka ulgowa

• 10 zł - składka ulgowa opłacana od 1 września

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:

• opiekunowie szkolnych kół PTTK,

• osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,

• młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca - do ukończenia 26 roku życia,

• jedno z rodziców lub opiekun prawny osoby małoletniej opłacający składkę za każde dwie osoby małoletnie (składka rodzinna),

• emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,

• bezrobotni.

Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej są członkowie Honorowi PTTK oraz młodzież z domów dziecka, zakładów opiekuńczych, szkół specjalnych.

Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK oraz znaczek organizacyjny (w wysokości 6 zł).

Obecnie wpisowe wynosi:

• 15 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,

• 8 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),

• 6 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nowość w rabatach dla członków PTTK!

Każdy członek PTTK z aktualnie opłaconą składką ma możliwość korzystania z 10% rabatu na usługi Polskich Kolei Linowych.

Przejazdy i karty czasowe na KL i KL-T w Zakopanem, Krynicy, Szczawnicy, Międzybrodziu Żywieckim i Zawoi

oraz pobyty (zakwaterowanie) w pokojach gościnnych w Zakopanem, Krynicy i Szczawnicy.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kalendarz imprez turystycznych R. O. PTTK ‘Szlak Brdy” w 2015 roku wkrótce na stronie:

http://www.bydgoszcz.pttk.pl/plan_15.pdf

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Linki do imprez również na stronie: http://www.visitkujawsko-pomorskie.pl/wydarzenia,178,500,4.html

oraz  http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=219&Itemid=593

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bieżące informacje o imprezach na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Propozycje kulturalne:

 

Szczegóły na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury: www.mok.bydgoszcz.pl

więcej informacji kulturalnych też na stronie: www.filharmonia.bydgoszcz.pl

 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy (ul. M. Skłodowskiej-Curie 4 - naprzeciw basenu Polonii) zaprasza na zwiedzenie Muzeum Oświaty oraz wystawy "Pamiątki PRL". Wstęp wolny.

 

 

Bydgoski Klub Podróżnika zaprasza:

 

Wyższa Szkoła Gospodarki, ul. Naruszewicza, Budynek K - parter

 

 

Propozycje innych oddziałów PTTK:

 

Oddział Miejski PTTK w Bydgoszczy proponuje:

 

Szczegóły na stronie:  http://ombydgoszcz.pttk.pl/

 

 

Oddział PTTK przy Klubie IWSZ proponuje:

 

Szczegóły na stronie: http://www.wojskowy.bydgoszcz.pttk.pl/

 

 

Pałucki Oddział PTTK w Żninie zaprasza:

 

Szczegóły na stronie:  http://www.paluki.pl/pttk

 

 

Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu informuje:

 

Szczegóły rajów oraz propozycje na sobotę na stronie:

http://www.pttk.torun.pl/weekend.htm

 

Pozostałe informacje na stronie:  http://www.pttk.torun.pl/

 

 

Oddział PTTK Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie zaprasza:

 

Szczegóły na stronie: http://www.ppxxi.pl/

oraz na stronie: http://www.ktw.chelmno.com.pl

 

 

Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu zaprasza:

 

adres e-mail: oppttk.torun@wp.pl lub pocztą: Oddział Przewodnicki PTTK, ul. Fosa Staromiejska 6, 87-100 Toruń.

 

 

Koło Przewodnickie PTTK w Chełmnie informuje:

 

Szczegóły: Anna Grzeszna - Kozikowska, tel. 693-473-156,

Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie, tel. 56 686 16 41.

 

 

Oddział im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu proponuje:

 

Zapraszamy na nowe strony:  www.grudziadz.pttk.pl

oraz  http://www.przewodnicy.grudziadz.pttk.pl

 

 

Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu - Dobrzyniu organizuje:

 

Szczegóły na stronie: http://zamekgolub.pl/

 

 

Oddział Kujawski PTTK we Włocławku zaprasza:

 

Szczegóły na stronie:  www.wloclawek.pttk.pl/

 

 

Oddział Miejski PTTK w Lipnie zaprasza:

 

Szczegóły: jan.jaglinski@op.pl Telefon kontaktowy: 600 391 119

 

 

Oddział PTTK w Strzelnie im. Antoniego Słowińskiego zaprasza:

 

Prezes: Zbigniew Domański, telefon kontaktowy: 667 262 303

 

 

Zarząd Główny PTTK informuje:

 

Na posiedzeniu Zarządu Głównego PTTK, został zaktualizowany regulamin Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Znowelizowany regulamin obowiązuje od roku szkolnego 2011/2012.

Zwracamy się z prośbą o rozpropagowanie obowiązującego regulaminu i zamieszczenie aktualnej jego wersji na internetowych stronach oddziału.

Aktualna wersja regulaminu, jest dostępna do pobrania na stronie:

http://mlodziez.pttk.pl/poznajemy-ojcowizne/wszystko-o-konkursie/6-regulamin-ogolnopolskiego-mlodziezowego-konkursu-krajoznawczego-poznajemy-ojcowizne

Tegoroczna edycja konkursu, realizowana jest w ramach "Roku Szkoły z Pasją" ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.pttk.pl.

 

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK informuje:

 

Szczegóły na stronie www.ktpzg.pttk.pl

 

 

Oddział Kielecki PTTK zaprasza:

 

Szczegóły: http://pttkkielce.pl

 

 

Oddział Koniński PTTK proponuje:

 

Szczegóły na http://konin.pttk.pl i zaproszenia:

Kalendarze imprez: http://konin.pttk.pl/index.php?id=kal 

Relacje z wycieczek i spacerów (do wydruku):  http://konin.pttk.pl/index.php?id=kronika

Relacje z wycieczek i spacerów w formie albumu fotografii:  http://konin.pttk.pl/index.php?id=zdjecia

 

 

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK informuje:

 

Szczegóły na stronie www.ktg.pttk.pl

 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Ukazał się kolejny numer Serwisu informacyjnego PTTK. Poniżej wybrane informacje newslettera:

 

Serwis informacyjny PTTK nr 28

 

Serwis informacyjny
Polskiego Towarzystwa
Turystyczno-Krajoznawczego

Informacje o najnowszych wydarzeniach.

 

28 listopada 2014 roku.

 
Ekolaur 2014 dla Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

III edycja Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii” rozstrzygnięta. W tegorocznym Konkursie w kategorii całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zostało uhonorowane „Ekolaurem Polskiej Izby Ekologii”. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 29 października 2014 roku w Katowicach wyróżnienie odebrał Roman Bargieł prezes Zarządu Głównego PTTK.
https://www.youtube.com/watch?v=DhJJMWYm5bI

 
Nagroda Przyjaznego Brzegu

Trwa XI edycja konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Już niedługo mija termin zgłaszania kandydatów. Tylko do 31 grudnia 2014 roku zbierane są zgłoszenia. O nagrodę mogą ubiegać się nowe, działające chociażby przez jeden sezon inwestycje, szczególnie mariny i przystanie jachtowe, stanice kajakowe, także przedsięwzięcia związane z zagospodarowaniem i znakowaniem szlaków wodnych. Również inicjatywy koncentrujące się na promocji polskich szlaków wodnych, w tym różnego typu wydawnictwa. Zgłaszane mogą być zarówno osoby fizyczne jak i prawne (kluby, organizacje, firmy, instytucje państwowe i samorządowe itd.).
Można także zgłaszać własne przedsięwzięcia.

http://polskieszlakiwodne.pl/aktualnosci/1855,Nagroda_Przyjaznego_Brzegu

 
Na krajoznawczych szlakach mimo niepełnosprawności w czterech porach roku

Do 31 grudnia 2014 roku można nadsyłać prace w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Na krajoznawczych szlakach mimo niepełnosprawności w czterech porach roku”.
Regulamin konkursu

http://www.pttk.pl/zycie/konkursy/kfk_2014/konkurs_foto_2014_Na_krajoznawczych_szlakach_mimo_niepelnosprawnosci.pdf

 
Biennale Fotografii Krajoznawczej Wałbrzych - maj 2015

1 września 2014 roku rozpoczął się Konkurs Biennale Fotografii Krajoznawczej w Wałbrzychu, prace przyjmowane są do 10 marca 2015 roku. Organizatorami i współorganizatorami Konkursu są: Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej, Komisja Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK, Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK. Patronat honorowy na Konkursem objęli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Prezydent Miasta Wałbrzycha i Zarząd Główny PTTK. Zapraszamy do wzięcia udziału.

http://www.biennale.kfk.walbrzych.pl/index.php?id=2

 
Biblioteka turysty i krajoznawcy

Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami wydanymi przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś, co Was zainteresuje. http://www.pttk.pl/publikacje/index.php?co=publikacje

 

 
PTTK dla dzieci i młodzieży

 
Kolejna, już XLIII edycja, i nowy regulamin Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji Turnieju. W tym roku OMTTK PTTK odbywa się według znowelizowanego właśnie regulaminu. Tematem przewodnim jest wiedza o województwie podlaskim. Pierwsze informacje o tegorocznej edycji, nowy regulamin znajdziecie na naszych stronach:

http://mlodziez.pttk.pl/dla-was/konkursy/omttk-pttk/2015-suprasl

Dla organizatorów i opiekunów polecamy artykuł, omawiający wprowadzone do regulaminu zmiany:

http://mlodziez.pttk.pl/o-was/z-zycia-pttk/artykuly/386-nowelizacja-regulaminu-omttk-pttk

 
Pięknie o Ojczyźnie opowiedzieć…

W Legnicy odbył się już XXX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci Szkół Podstawowych oraz XXV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej. W tegorocznym konkursie, który trwał w dniach 20–23 listopada wzięło udział 57 uczestników z 29 szkół podstawowych i 28 gimnazjów. Do Legnicy przybyli krasomówcy z 13 województw.

Wyniki konkursu:

http://pogodzinach.lca.pl/legnica,news,50156,Konkurs_Krasomowczy_rozstrzygniety.html#

relacja fotograficzna:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.945705298792926.1073741856.468582359838558&type=1

 

 
Obiekty zapraszają

 
Tai Chi w schronisku Samotnia w Karkonoszach

Zapraszamy 13-18 grudnia 2014 roku na kurs Tai Chi. Warunki w jakich ćwiczymy są wyjątkowe, plenery gór, trudności pogodowe, terenowe i oddalenie od cywilizacyjnego zgiełku! Wszystko to sprawi, że ciało nasze i duch mają najlepsze możliwości transformacji. Ćwiczymy aktywnie o wschodzie i zachodzie słońca, pasywnie w południe - wtedy też rozmawiamy. Ponadto spacerujemy, ćwiczymy uważność i sztukę widzenia.

Więcej na stronie http://www.szkolagorska.com/taichi.php#1

 
Góry Stołowe zimą otwarte!

W przyszłym roku debiut kilku imprez zimowych. Dla biegaczy Góry Stołowe to przede wszystkim Supermaraton Gór Stołowych – kultowa impreza, która od 5 lat zagościła w tym skrawku Polski ozdobionym w sposób niezwykły fantastycznymi kształtami skalnymi. Ci sami organizatorzy sprawili, że od przyszłego roku Góry Stołowe będzie można przebiec również zimą. 31 stycznia 2015 roku wystartuje pierwsza edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych – trasa liczyć będzie 21 km – w całości po polskiej stronie gór. Start tradycyjnie przed Schroniskiem PTTK Pasterka. Trasa ma niemalże 1000 metrów sumy podejść. Park Narodowy Gór Stołowych, który zgodził się na zimową edycję, ustalił jednocześnie limit zawodników na 350 startujących, z czego tylko 300 będzie mogło zapisać się w otwartej rejestracji, która rozpocznie się o północy z 14 na 15 listopada 2015 roku.

Swój start już zapowiedzieli liderzy górskich imprez, dla nich też właśnie organizatorzy przewidzieli specjalną pulę miejsc.

http://www.schroniskopasterka.pl/

 
Wypoczynek Pustelnika

Jest takie miejsce na Mazurach, gdzie o tej porze nie ma turystów, kajaków, samochodów, pośpiechu i hałasu. Wokół tylko rzeka i las. Na skraju Puszczy Piskiej pomiędzy rezerwatami przyrody o nazwach Dolna Krutynia i Pierwos, jest enklawa – Ośrodek Wypoczynkowo-Turystyczny PERŁA KRUTYNI. Usytuowany w lesie, na brzegu Krutyni, w odległości 300 m od małej osady o nazwie Nowy Most. Najbliższa miejscowość ze sklepami nazywa się Ukta i jest w odległości 5 km. Do Mikołajek jest 10 km, podobnie jak do Rucianego. W tej głuszy nad brzegiem Krutyni, można wynająć ocieplony domek o nazwie SUPERIOR, z łazienką i urządzeniami kuchennymi. Zapewnimy dowóz produktów spożywczych, drewno na ognisko, dyskretną pomoc i opiekę. Zapraszamy do nas www.nowymost.pl

 
Hotel Górski PTTK Kalatówki zaprasza na rodzinne Święta i Sylwestra w tatrzańskiej scenerii.

Mamy jeszcze wolne miejsce na Kalatówkach na Święta Bożego Narodzenia i przygotowaliśmy dla Państwa specjalny pakiet pobytowy na ten niezwykły okres.

http://kalatowki.pl/images/stories/pdf/paket.pdf

A może chcesz spędzić Wigilię na Kalatówkach? Świąteczna atmosfera, domowa kuchnia i przepiękne widoki za oknem. Cena Wigilii na Kalatówkach to tylko 95 zł.

http://kalatowki.pl/images/stories/pdf/wigilia.pdf

 
Sylwestrowy obóz w Samotni w Karkonoszach

Zapraszamy na górski obóz Sylwestrowy w dniach 27 grudnia 2014 - 2 stycznia 2015 roku. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 12.00 w schronisku Samotnia, kończą o godzinie 12.00 w ostatnim dniu. W cenę wliczony jest m.in.: sylwester (kolacja, szampan, sztuczne ognie, zabawa do rana). Zajęcia są prowadzone pod kątem rekreacyjnym, dla osób pełnoletnich ze średnią kondycją fizyczna.

Więcej na stronie http://www.szkolagorska.com/obozsylwes.php#1

 
Schronisko PTTK Pasterka zaprasza!

Zachęcamy do organizacji w naszym obiekcie wszelkiego rodzaju zlotów, zjazdów, spotkań, konferencji, szkoleń, itp. Zapraszamy na nasze obozy biegowe w Górach Stołowych.

http://www.schroniskopasterka.pl/?pl_witamy!,19

 
Od facebooka i bloga do książki – warsztaty reportażu w Samotni

Zapraszamy w dniach 20-22 marca 2015 roku na warsztaty Bartosza Jastrzębskiego i Jędrzeja Morawieckiego - Od facebooka i bloga do książki. Jak pisać inaczej o podróży? Jak podczas wyjazdu przebić się przez powłoczkę pobieżnych obserwacji? Jak ściągnąć pancerz taniego PiaRu, chwalipięctwa? Jak ukryć własną osobę w narracji?. Zapisy w Schronisku PTTK Samotnia, tel. 757619376 biuro@szkolagorska.com, www.szkolagorska.com

 
Niezapomniane widoki w Schronisku PTTK Na Śnieżniku

Wspaniała atmosfera, niezapomniane widoki oraz szeroka oferta atrakcji turystycznych sprawią, iż pobyt w schronisku PTTK Na Śnieżniku z pewnością będzie można zaliczyć do udanych. Dopełnieniem udanego wypoczynku będzie smaczna domowa kuchnia. Serdecznie zapraszamy!

www.schroniskonasniezniku.pl

 
Obiekty przyjazne turystyce rodzinnej

Obiekty polecane dla rodzin z dziećmi sprawdzone przez turystyczne rodzinki. www.wypoczywajzdzieckiem.pl a także na stronie www.rodzina.pttk.pl

 
Gościniec Perła Zachodu zaprasza!

Serdecznie zapraszamy do malowniczo położonej Perły Zachodu! Smaczne jedzenie, wspaniałe widoki oraz przyjazna atmosfera pozwolą miło spędzić czas.

www.perlazachodu.eu

 
Kameralne Schronisko PTTK Kochanówka zaprasza!

Wszystkich miłośników górskich wędrówek serdecznie zapraszamy do odwiedzania schroniska PTTK Kochanówka znajdującego się w enklawie Karkonoskiego Parku Narodowego, tuż obok najładniejszego wodospadu w Karkonoszach – Wodospadu Szklarki.

http://www.pttk.jgora.pl/obiekty/92-schronisko-pttk-kochanowka.html

 
W drodze na Śnieżkę koniecznie odwiedź Schronisko PTTK Strzecha Akademicka

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników górskich wędrówek do odwiedzenia naszego schroniska. Słynące ze smacznej domowej kuchni schronisko będzie doskonałym miejscem na odpoczynek na szlaku.

www.strzechaakademicka.pl

 
Zielone Schroniska na szlaku

Informacja o wolnych miejscach noclegowych i rezerwacja internetowa on-line w schroniskach tatrzańskich i beskidzkich objętych projektami „Zielone Schroniska”:

http://schroniska.pttk.pl/

 
Pięć Stawów – czasowe zamknięcie

Najwyżej położone Schronisko Górskie PTTK w polskich Tatrach w dniach 27.10.2014 – 19.12.2014 będzie nieczynne z powodu wymiany urządzeń kuchennych i sanitarnych oraz konieczności przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i zapraszamy w grudniu.

http://www.piecstawow.pl/aktualnosci.html

 
Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki – czasowe zamknięcie

W dniach 1-19 grudnia schronisko będzie zamknięte z powodu prowadzonych prac remontowych po to, by już od świąt turyści mogli korzystać z nowego zaplecza sanitarnego. Roztoka zmienia się dla Was, a my czekamy z gorącą herbatą na wszystkich miłośników Tatr :) Do zobaczenia wkrótce!

http://schroniskoroztoka.pl

 
Rabaty dla członków PTTK

 
Nowa oferta dla członków i gospodarzy obiektów PTTK od firmy Vacus

Specjalna oferta, a w niej nowość wentyl próżniowy, bardzo praktyczny dla wszystkich Turystów, Podróżnych, Globtroterów zapraszamy, zobacz, przemyśl i ewentualnie zrób zakupy - niemiecka jakość i 5 lat gwarancji. Na pozostałe produkty z oferty stały rabat dla członków PTTK w wysokości 8%. http://pttk1.pl/zycie/rabaty/Vacus_Pakowanie_prozniowe.pdf

 
Sklep turystyczny Monsun zaprasza

Członków PTTK zaprasza w swoje podwoje sklep Monsun na ul. Mendego 28 w Wodzisławiu Śląskim, czynny od pn - pt w godz. 9.00 do 19.00 i w soboty od 9.00 do 15.00; tel. + 48 32 415 50 36, tel. kom. + 48 600 801 314

Rabat 10% na towar handlowy (wyjątek marka 4F) nie objęty przeceną

Rabat 10% na trofea sportowe i medale, rabaty także w sklepie internetowym.

e-mail: biuro@monsun.com.pl

http://www.monsun.com.pl/

 
To już było...

 
60 lat Komisji Krajoznawczej

W dniu 15 listopada 2014 r. w Warszawie odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK. Były wręczane wyróżnienia, wydana z tej okazji jubileuszowa publikacja, a także przygotowana jubileuszowa wystawa prezentująca ważne zdarzenia z dziejów Komisji oraz przypominająca wszystkich dotychczasowych jej przewodniczących. Odbyła się również sesja, którą prowadził prof. dr hab. Krzysztof R. Mazurski.

http://pttk.pl/zycie/galerie/60lecie_kk_2014/index.html

 
IV edycja „Sobót z przewodnikiem” za nami!

Piętnaście spotkań, siedmiu prowadzących, 1130 uczestników - tak w liczbach można podsumować IV edycję cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Od kwietnia do października elblążanie i turyści pod okiem przewodników PTTK Elbląg odkrywali tajemnice dawnego Elbląga. W sobotę (25 października) w Ratuszu Staromiejskim odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich wycieczek.

http://www.pttk.elblag.com.pl/aktualnosc,787,iv-edycja-sobot-z-przewodnikiem-za-nami

 

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

ul. Senatorska 11

00-075 Warszawa

tel. +48 22 826 22 51

www.pttk.pl

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Inne propozycje:

 

 

Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje:

 

Odkrywca 2014. Szczegóły na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/

Strona Urzędu Marszałkowskiego: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/

 

 

Urząd Miasta Bydgoszczy informuje:

 

Szczegóły: http://www.bydgoszcz.pl/

oraz http://www.visitbydgoszcz.pl/

 

 

Z Toruńskiego Serwisu Turystycznego:

 

Najnowsza mapa interaktywna do rozdziału "Toruń nie istniejący" już jest!

W jednym miejscu przedstawiamy mnóstwo obiektów w Toruniu, których już nie ma. Zapraszamy do poznania jak wyglądały kiedyś niektóre oryginalne kamienice z fasadami renesansowymi, barokowymi, gdzie były i jak wyglądały takie obiekty jak np. Zbrojownia, Odwach, Żuraw, Ratusz Nowomiejski, kościoły gotyckie i wiele innych.

Interaktywna mapa Torunia nie istniejącego na: http://www.turystyka.torun.pl/index.php?strona=49&back=1

 

Najnowszy numer Rocznika Toruńskiego ukazał się właśnie, a w nim m.in. o średniowiecznym portalu bramy w Zamku Bierzgłowskim, o usuniętych w latach 20. XX w. wieżyczkach i figurach z mostu kolejowego na Wiśle, o badaniach archeologicznych i renowacji dawnego klasztoru przy kościele św. Jakuba i in....

Zakup w dobrej cenie: biuro PCU, ul. Fosa Staromiejska 6

 

 

Bydgoski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza:

 

We wtorek (uroczystość Trzech Króli) dnia 06.01.2015 o godz. 18:00 Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, sympatyków oraz Kaszubów na mszę świętą z elementami kaszubskimi i spotkanie opłatkowe do kościoła św. Stanisława w Bydgoszczy Siernieczku, przy ul. Kaplicznej 1. Mile widziane ciasta, owoce i inne pyszności.

 

Szczegóły: http://zkp.bydgoszcz.w.interia.pl

 

 

Klub Turystyczny „Wanożnik” zaprasza:

 

 

Fundacja Zrównoważonego Rozwoju Lokalnego „Cisowy Fyrtel” w Wysokiej zaprasza:

 

Szczegóły: http://www.cisowyfyrtel.pl/

 

 

Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków "Bunkier" proponuje:

 

Stara i nowa Bydgoszcz: http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=28&t=1358

 

Strona DAG: http://dag.fabrikbromberg.cba.pl/

Szczegóły na stronie: http://www.bsmz.org/

 

 

Parafialny Klub Sportowy "Wiatrak" zaprasza na:

 

Więcej szczegółów na stronach internetowych parafii www.mbkm.pl lub www.wiatrak.org.pl .

Można również kontaktować się z osobą odpowiedzialną Katarzyną Kubiś kom. 501 814 245 tel. stac. 523 485 562

Szczegóły na stronie: http://www.wiatrak.org.pl/main.faces 

 

 

Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą "BUKO" zaprasza

 

"Górnicza Wioska" w Borach Tucholskich została laureatem w konkursie "Diamenty Regionu Województwa Kujawsko-Pomorskiego" w kategorii "inwestycje społeczne".

Strona konkursu: http://www.diamentyregionu.pl/

Dziękujemy za oddane głosy i pozdrawiamy z przepięknych Borów Tucholskich.

 

Foto relacja z II Rajd Śladami Żołnierzy Września dostępna tutaj: http://www.buko.las.pl/home/58-ii-marsz-ladami-onierzy-wrzenia-foto-relacja

Biuletyn historyczny na temat kampanii wrześniowej w Borach Tucholskich:

http://www.buko.las.pl/home/63-biuletyn-historyczny-qw-obronie-pomorzaq

 

Szczegóły na stronie: http://www.buko.las.pl/

 

 

Koronowskie Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki „ Szczęśliwa Dolina”, zaprasza:

 

Szczegóły: www.bitwapodkoronowem.pl

 

 

Sekcja Turystyki Kajakowej przy RTW Bydgostia zaprasza:

 

Informacji udziela:   Krzysztof Pawlicki   tel. kom. 513 079 210.   e-mail:  krzysztof-pawlicki1@wp.pl 

 

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna:

 

Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej skupia się na prowadzeniu portalu turystycznego www.visitkujawsko-pomorskie.pl oraz obsłudze turysty on-line.

Kontakt do pracowników WCIT- it@k-pot.pl, tel./fax. 52 376 70 19.

Wszelkie materiały promocyjne na cele informacyjne oraz promocyjne (targi turystyczne) prosimy przekazywać na adres Biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (Wełniany Rynek 5/8, 85-036 Bydgoszcz).

 

 

Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyki Bylot proponuje:

 

Szczegóły na stronie:  www.bylot.pl

Kontakt: Karol Słowiński, kom. 691 794 110

 

 

Bractwo 18 południka proponuje:

 

Projekt kulturotwórczy “WYPRAWY WZDŁUŻ 18 POŁUDNIKA”

Mamy już pierwsze w Polsce trwałe oznakowanie pełnych współrzędnych geograficznych. Znajduje się ono w Nowym Smolnie gmina Nowa Wieś Wielka.

Zapraszamy do obejrzenia obelisku. Wystarczy z szosy Brzoza Bydgoska-Łabiszyn skręcić w lewo przy drogowskazie Nowe Smolno 7 i przejechać 400 metrów leśnym duktem…

Zapraszam na stronę:

http://rzezbypoludnika.blogspot.com/2012/02/rzezby-poudnika.html

 

 

Stowarzyszenie Twierdza i dawny Garnizon Poznań zaprasza na:

 

Dodatkowe informacje: www.tidgp.pl, www.tmmlsh.pl

Kontakt z organizatorami: Przemysław Maćkowiak, tel. +48 604 869 102

 

 

Muzeum - Romański Ośrodek Kultury im. Ottona i Bolesława w Strzelnie zaprasza:

 

Zwiedzanie zabytków oraz MUZEUM na wzgórzu Św. Wojciecha w Strzelnie OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY: Od godz. 9:00-17:00 W NIEDZIELĘ: Od godz. 13:30-17:00  W OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM ZWIEDZANIE PO WCZEŚNIEJSZYM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM (INACZEJ NIE ZWIEDZISZ) PRZEWODNIKA NIE MA NA MIEJSCUI Niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu NIE ZWIEDZAMY PRZEWODNIK/KUSTOSZ MUZEUM – DAMIAN RYBAK

EMAIL: damianrstrzelno@wp.pl, przewodnik@parafiastrzelno.pl

Tel. kom.  602 878 005 

MUZEUM ROMAŃSKI OŚRODEK KULTURY OTTONA I BOLESŁAWA

Email: muzeumstrzelno@wp.pl

Tel./Fax. (052) 3 189 281, Tel. kom. 602 878 005 

PARAFIA PW. ŚW. TRÓJCY, plac św. WOJCIECHA 1/1, 88-320 STRZELNO

KS. PROBOSZCZ - OTTON SZYMKÓW Email: parafia@parafiastrzelno.pl, Tel./Fax. (052) 3 189 281  Zwiedzanie odbywa się tylko z przewodnikiem!!! Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie większych grup turystycznych i pielgrzymek.

 

ZWIEDZANIE JEST PŁATNE:

Bazylika św. Trójcy – 3,50 zł ulgowy*/5 zł normalny

Rotunda św. Prokopa – 2,50 zł ulgowy*/4 zł normalny

Romańskie Muzeum - 2 zł ulgowy*/3 zł normalny

Bazylika św. Trójcy, Rotunda św. Prokopa, Romańskie Muzeum – 7 zł ulgowy*/10 zł normalny

 

Bilet rodzinny - 25 zł**

Grupy zagraniczne - 3 Euro

 

Oprowadzanie przez przewodnika

grupa powyżej 10 osób - 40 zł/godz.

rodzinnie - 20 zł/godz.

*- bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży, studentów, emerytów i rencistów

**- rodziny = rodzice + dzieci

WSTĘP WOLNY: PARAFIANIE, DZIECI DO LAT 7, OPIEKUNOWIE GRUP, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE (NIEZORGANIZOWANE)

SPECJALNE ZNIŻKI DLA GRUP NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ BIUR TURYSTYCZNYCH, SZKÓŁ I ORGANIZACJI, KTÓRE PRZYJEŻDŻAJĄ WIĘCEJ NIŻ 3 RAZY W ROKU KALENDARZOWYM.

Zgłoszenia wycieczek i pielgrzymek:

Telefonicznie lub sms (tel. 602 878 005), fax. 52 31 89 281 lub emaliowo: damianrstrzelno@wp.pl, muzeumstrzelno@wp.pl,

Szczegóły na stronie: www.parafiastrzelno.pl

Przewodnik i kustosz - Damian Rybak tel. 52-31-89-281, 602-878-005.

 

 

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu zaprasza:

 

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu: http://ptsmluban.vipserv.org/

 

 

Gmina Sicienko zaprasza:

 

Szczegóły na stronie: http://www.sicienko.pl/

 

 

Punkt Informacji Turystycznej w Żninie zaprasza:

 

Wystawy malarstwa Włodzimierza Bykowskiego (Pałac Lubostroń- sala Rotundowa, od 26 października 2014 r.) Więcej informacji - http://www.palac-lubostron.pl/main.php?lang=pl&d=pokaz&d1=aktualnosci&d2=164

 

Więcej informacji na stronie www.biskupin.pl

Punkt Informacji Turystycznej Żnin tel./fax 52 303 14 81  www.it.znin.pl

 

 

Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy:

 

EXPLOZEUM.

Czynne (9:00-17:00) od środy do piątku w grupach zorganizowanych, a w sobotę i niedzielę indywidualnie.

Bilet normalny 15 zł, ulgowy 12 zł.

Szczegóły na stronie: http://www.exploseum.pl/

 

Muzeum otwarte w następujących godzinach:

wtorek - piątek 9:00-16:00

sobota, niedziela 10:00-16:00,

poniedziałki - nieczynne. 

W soboty - wstęp wolny

 

Muzeum wprowadziło bilet zbiorczy, który umożliwi zwiedzanie wszystkich wystaw na Wyspie Młyńskiej oraz w Spichrzach przy ul. Grodzkiej 7-11.

 

Aktualne ceny biletów Muzeum Okręgowego:

- normalny 5 zł,

- ulgowy 3 zł,

- rodzinny 8 zł ( do 5 osób),

- grupowy 2 zł (do 10 osób).

 

- zbiorczy normalny 8 zł,

- zbiorczy ulgowy 5 zł,

- zbiorczy rodzinny (do 5 osób) 12 zł,

- zbiorczy grupowy (do 10 osób) 4 zł.

 

Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4, Wyspa Młyńska

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8a, Wyspa Młyńska

Leon Wyczółkowski, ul. Mennica 7, Wyspa Młyńska

Spichrze, ul. Grodzka 7-11

 

Informacje na stronie: http://www.muzeum.bydgoszcz.pl/

 

 

Galerii Miejskiej BWA zaprasza:

 

Galeria Sportu Bydgoskiego zaprasza zwiedzających na wystawę "Bydgoscy Medaliści Olimpijscy" oraz "Jak zmieniał się stadion 1955-2009" na piętrze budynku Stadionu "Zawisza". Wstęp wolny.

Grupy zorganizowane proszę zgłaszać pod nr tel. 525 880 839 u Pani Marty Ratajczak

Galeria Sportu Bydgoskiego: www.galeria-sportu.pl

 

 

Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy zaprasza:

 

Informacje na stronie: http://www.mok.bydgoszcz.pl/index.php

 

 

Soleckie Centrum Kultury w Solcu Kujawskim zaprasza:

 

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.sck-solec.com

 

 

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza:

 

Szczegóły na stronie Towarzystwa: http://www.tmmb.pl/portal/

 

 

Muzeum Fotografii w Wyższej Szkole Gospodarki zaprasza:

 

Muzeum Fotografii WSG Bydgoszcz ul. Królowej Jadwigi 14 tel. 525 670 007

Więcej informacji na stronie muzeum: http://muzeumfoto.byd.pl/

 

 

Bydgoszcz Rowerowa zaprasza:

 

Szczegóły na stronie: http://www.rower.byd.pl/

 

 

Młodzieżowe Biuro Turystyczne „MECHANIK” proponuję:

 

Szczegóły na stronie: www.mechanik-travel.com

 

 

Stowarzyszenie Promocji Turystyki Kajakowej "ORZEŁ" zaprasza:

 

W dniu 20.12.2014 (sobota) na Spotkanie Wigilijno – Noworoczne 2014 Pamięci Henryka Wachowiaka

Zapraszamy wszystkich sympatyków kajakarstwa oraz wodniaków do uczestnictwa w spotkaniu Wigilijnym oraz wspólnym podzieleniem się opłatkiem. Rozpoczynamy ogniskiem w Stanicy Wodnej PTTK Bydgoszcz-Janowo o godzinie 10:00 – kończymy spływ na przystani Bydgostia w Bydgoszczy. Busy wraz z kajakami wyjadą o godzinie 9:00 z Przystani Bydgostii. W Janowie rozpoczynamy ogniskiem, na które należy zabrać: kiełbasę, ciasto, gorący napój.

Henryk Wachowiak – nasz kolega, bydgoszczanin, członek klubu TKKF ORZEŁ, weteran turystycznych szlaków kajakowych - płynął z nami Brdą 20 grudnia 2009 roku podczas pierwszego Spotkania Wigilijno-Noworocznego. Był to jego ostatni spływ kajakowy. Odszedł na zawsze 1 stycznia 2010 roku. Spływ poświęcamy Jego pamięci.

Odtąd będzie nosił imię Henryka Wachowiaka.

Zapisy, Kontakt: e-mail robert@splywy.bydgoszcz.pl Tel 669-323-033

 

Zapraszam do zobaczenia relacji z I Manewrów kajakowych

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HzzyOGpiRLI

Relacja ze Spływu Wisłą z Bydgoszczy do Gdańska

http://www.youtube.com/watch?v=LM0wFrTWd1Q&feature=player_embeddedube

 

 

Bractwo Bydgoskiego Węzła Wodnego zaprasza na:

 

Szczegółowe informacje u organizatora:

Tomasz Izajasz tel. 693 765 075, e-mail: tomaszizajasz@gmail.com

 

 

Biuro Podróży MARKTUR zaprasza:

 

Szczegółowe informacje u organizatora: Marek Ostrowski tel. 52 344 50 50

 

 

Portal społecznościowy www.odkryjnasze.pl zaprasza

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Propozycja dla miłośników nurkowania i nie tylko:

 

Informacje i zapisy:

 

Marta Domasz

tel.: 660 966 584

e-mail: marta.dom91@gmail.com

 

 

Niewidomi Na Tandemach:

 

Powstaje baza pomagająca niewidomym znaleźć wolontariuszy do kierowania tandemami (oraz - w razie potrzeby - także tandemy do wspólnych jazd).

Zapraszam zainteresowanych niewidomych, wolontariuszy oraz wypożyczających tandemy do rejestrowania się na stronie: www.niewidominatandemach.gt.pl

Natomiast wszystkich bardzo proszę o pomoc w rozpowszechnieniu tej informacji, projekt ten bowiem tym większy ma sens, im więcej osób dowie się o nim.

Będę też bardzo wdzięczny za wszelkie informacje o tandemach do wypożyczenia, zarówno od osób prywatnych, jak i od firm, organizacji, instytucji, tudzież z wypożyczalni komercyjnych.

Idea stworzenia bazy powstała latem' 2013, podczas Tandemowej Wyprawy Niewidomych od źródeł Wisły do ujścia: http://www.niewidominatandemach.gt.pl/wyprawa2013.htm

Kuba Terakowski - koordynator projektu Niewidomi Na Tandemach tel. 603 305 401

e.mail: terakowski@gmail.com

http://www.niewidominatandemach.gt.pl

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszam do wirtualnego zwiedzania Pałacu Elizejskiego i jego pokoi i ogrodów. Po wybraniu i otworzeniu zdjęcia - wcisnąć lewy klawisz myszki i przesuwać w dowolnym kierunku - zobaczysz cały pokój 360°, również podłogę i sufit.

http://www.elysee.fr/panoramic/index.php

 Niesamowite wrażenie:))

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

FOTORELACJE

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Ślady Mennonitów i Parki na Wielkopolsce:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/Wielkopolska9XI2014#

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Ślady Mennonitów i Parki na Wielkopolsce:

https://picasaweb.google.com/117452489454344644005/20141109SladamiMennonitowWWielkopolsce

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Warmia:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/Warmia11X2014

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/Warmia12X2014WilczySzaniec

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/Warmia12X2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Jesienny Rajd Byszewski:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/JesiennyByszewski

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Szlakiem Noakowskiego:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/CekcynGostycyn21IX2014

Ostatnie fotorelacje Arka Borkowskiego – Śladami Mennonitów na Mazowszu:

https://plus.google.com/u/0/photos/110650153683103818141/albums/6060712358535235521

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Śladami Mennonitów na Mazowszu:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SzlakiemMenonitow3Mazowsze

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Śladami Mennonitów na Mazowszu:

https://picasaweb.google.com/117452489454344644005/20140914SladamiMennonitowCzIII

https://plus.google.com/photos/117452489454344644005/albums/6060281809389157489

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Rajd Tuchola - Gostycyn:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/TucholaGostycyn24VIII2014

Ostatnie fotorelacje Arka Borkowskiego – Spacer po Bydgoszczy:

https://plus.google.com/u/0/photos/110650153683103818141/albums/6060414174617700609

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Okolice Tlenia:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/Tlen22VI2014

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Jeziora Wierzchucińskie:

https://picasaweb.google.com/117452489454344644005/20140608Szlakiem4RechJeziorOdWierzchucinkaDoSalna#

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Śladami Mennonitów na Żuławach:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/AlbumZuAwskiII

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Wdecki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/WdeckiParkKrajobrazowy18V2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Dębowa Góra wiosną:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/WiosnaNaDebowejGorze4V2014

Ostatnie fotorelacje Przemka Ściesińskiego – "Szlakiem Zamkowym":

http://karolxii.bikestats.pl/1140465,Szlakiem-Mestwina-z-Wedrownikiem.html

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Dolina Gwdy:

https://picasaweb.google.com/117452489454344644005/20140427PojezierzeWaEckieIDolinaGwdy

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Dolina Gwdy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/WDolinieGwdy27IV2014

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Biebrzański Park Narodowy cz. 2:

https://picasaweb.google.com/117452489454344644005/20140413BiebrzanskiParkNarodowyCzII

https://plus.google.com/photos/117452489454344644005/albums/6008855486861556625

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Biebrzański Park Narodowy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/AlbumBiebrzanski1113IV2014

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Biebrzański Park Narodowy cz. 1:

https://picasaweb.google.com/117452489454344644005/2014041112042014BiebrzanskiParkNarodowy

https://plus.google.com/photos/117452489454344644005/albums/6008855486861556625

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Ślady mennonitów w Dolinie Dolnej Wisły:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/WDolinieDolnejWisY29III2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – okolice Bąkowa, Bzowa i Rulewa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BakowoRulewoAlbumPodwojny

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Bagno Głusza i Wzgórze Grzywa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BagnoGUszaIWzgorzeGrzywa

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Bąkowo-Rulewo:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BakowoRulewo14III2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Uroczysko Prodnia:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/Prodnia9III2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Serock-Wudzyn-Karolewo-Kotomierz:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SerockKotomierz2III2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Dolina Noteci koło Miasteczka Krajeńskiego i Białośliwia:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/PoTorachIBezdrozach23II2014

Ostatnie fotorelacje Przemka Ściesińskiego – 9 Zima w Borach:

http://karolxii.bikestats.pl/1082266,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-Jezioro-Kosobudno.html

http://karolxii.bikestats.pl/1082268,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-wies-Czernica.html

http://karolxii.bikestats.pl/1082582,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-rezerwat-przyrody-Piecki.html

http://karolxii.bikestats.pl/1082585,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-Rezerwat-Przyrody-Jezioro-Nawionek.html

http://karolxii.bikestats.pl/1082586,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-Dab-Lokietka.html

http://karolxii.bikestats.pl/1083126,IX-Zima-W-Borach-Tucholskich-Rezerwat-Przyrody-Dolina-Kulawy.html

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – 9 Zima w Borach:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/IXZimaWBorachTucholskich

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Dębowa Góra zimą:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/DebowaGora

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Smukała - Samociążek:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SmukaASamociazek

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Biebrza:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/NadBiebrze

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Spotkanie Przedświąteczne „Wędrownika”:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SpotkanieOpAtkoweWedrownika

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Szlakiem Przedmościa Bydgoskiego:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SzlakPrzedmosciaBydgoskiego

Ostatnie fotorelacje Przemka Ściesińskiego – Szlakiem Przedmościa Bydgoskiego:

http://karolxii.bikestats.pl/1061746,Szlakiem-Umocnien-Przedmoscia-Bydgoskiego-i-Pol-Malowanych.html

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Toruń:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/TorunInaczej

Relacja w Gazecie Pomorskiej z Powidzkiego Parku Krajobrazowego:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131130/TURYSTYKA/131129398

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Powidzki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/IXWyprawaKrajoznawcza

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Powidzki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/PowidzkiParkKrajobrazowy20131102

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Rajd Niepodległości – Świekatowo:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SwiekatowoRajdNiepodlegOsci2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Spacer po Bydgoszczy – Stare Miasto:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SpaceryPoBydgoszczyStaraBydgoszcz

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Brodnicki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/PojezierzeBrodnickieOK

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Brodnicki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BrodnickiParkKrajobrazowy

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/Oliwa

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – 48 Rajd Młodego Turysty-Janowo:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/RajdMOdegoTurystyJanowo19X2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Błądzim - Wierzchucin:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/ZoTyJesiennySzlakBAdzimWierzchucin

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Szwajcaria Chodzieska:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/PrzezSzwajcarieChodzieskaI

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Żuławy w Dolinie Wisły:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/AlbumZuAwski02#

Ostatnie fotorelacje Marka Chlebickiego, Michała Gruszczyńskiego – ze Światowego Dnia Turystyki w Janiej Górze:

http://konin.pttk.pl/zdjecia/130914/

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Rezerwat Wiosło Małe w Dolinie Wisły:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/KociewieZMarkiem

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Marsz śladami żołnierzy września 1939:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/MarszSladamiZoNierzyWrzesnia1939

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Gdańsk:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/GdanskZJurkiem

Ostatnia relacja Tomasza Górki – Bieszczady po raz pierwszy 01-11.08.2013:

http://trawers.bydgoszcz.pttk.pl/bieszczady.html

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Spacer po Bydgoszczy – Tradycje Przemysłowe:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SpaceryPoBydgoszczyTradycjePrzemysOwe

Ostatnia relacja Dominiki Molendy – Babska wyprawa Szlakiem Przyjaźni Polsko-Czeskiej 10-14.06.2013:

http://trawers.bydgoszcz.pttk.pl/karkonosze.html

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z okolic jeziora Bytyń:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/WokoJezioraBytyn9VI2013

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Chełmno:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/CheMnoZJurkiem

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z okolic Bieniszewa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BieniszewIOkolice26V2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z okolic Laskowic Pomorskich i Jeżewa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/LaskowicePomorskieJezewo18V2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – z trasy Szlachta – Fojutowo niebieskim szlakiem:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20130519DoFojutowa

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z trasy Szlachta – Fojutowo niebieskim szlakiem:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/KragFojutowoCzyliBoryTucholskieZeZbyszkiem

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Majówki w Borach Tucholskich:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/MajowkaWBorach

Ostatnie fotorelacje Marek Chlebicki, Wanda Gruszczyńska, Zbyszek Szczypkowski

– z 23. Kolejowych Peregrynacji Świdnica '2013:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.592690384082345.1073741861.244900992194621&type=1

http://konin.pttk.pl/zdjecia/130425/

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rezerwatu Ostrów Pszczółczyński:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/RezerwatOstrowPszczoCzynski28IV2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Gór Obkaskich:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/GoryObkaskieRekonesans

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rajdu po Krajnie:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/IIIWiosnaNaKrajnie21IV2013

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – z Rajdu do Białowieskiego Parku Narodowego:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/BiaOwieza2013x

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rajdu do Białowieskiego Parku Narodowego:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/PuszczaBiaOwieskaIBiaOwieza1314IV2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – z Rajdu do Białowieskiego Parku Narodowego:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/2013041314PuszczaBiaOwieska

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rajdu w Dolinie Drwęcy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/DolinaDrwecy24III2013?authuser=0&feat=directlink

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rajdu Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Dolnej Wisły:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SzlakiemMennonitow17III2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – z Rajdu Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Dolnej Wisły:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20130317PoszukiwanieWiosnyISladowMennontowWDolinieDolnejWisY

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Rajd Ciechocin - Kamionki:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/CiechocinKamionki10III2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Szlakiem Wyczółkowskiego:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/GoscieradzJanowo24II2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Szlakiem Wyczółkowskiego:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20130224GoscieradzWtelnoMorzewiecJanowoZWedrownikiem

Ostatnie fotorelacje Arka Borkowskiego – Rajd Bydgoszcz - Smukała:

https://plus.google.com/u/0/photos/110650153683103818141/albums/5852304993814137473

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Okolice Nakła:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/AnielinyNakO10II201302

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Okolice Koronowa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/OkoliceKoronowa3II2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – 8 Zima w Borach Tucholskich:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/201301278ZimaWBorachTucholskichZeSZLAKIEMBRDY

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – 8 Zima w Borach Tucholskich:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/ZimaWBorachTucholskich27I2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Jeziora Koronowskie:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20130120ZimowyRajdJeziorKoronowskich

Relacje w Gazecie Pomorskiej – Dolina Dolnej Wisły cz. 3:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120702/TURYSTYKA/120629034

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120420/TURYSTYKA/120429916

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120609/TURYSTYKA/120609307

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=PO&Date=20120421&Category=GALERIA&ArtNo=421009992&Ref=PH

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120427/TURYSTYKA/120429248

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120529/TURYSTYKA/120529086

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk– Dolina Dolnej Wisły cz. 2:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20120325PoszukiwanieWiosnyZeSzlakiemBrdy

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Dolina Dolnej Wisły cz. 1:

https://picasaweb.google.com/antonbike/Kociewie

 

Relacje z rajdów na stronach Gazety Pomorskiej (info na końcu)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Audycje z Radia PiK Marcina Kupczyka (linki dostępne) na końcu strony.

Artykuły z wypraw zamieszczone w Gazecie Pomorskiej - informacje na końcu strony.

Nowe fotorelacje z wypraw szukajcie na stronach autorów poniżej  (dużo nowych).

Większość linków jest umieszczona na stronie Wędrownika

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Fotoreportaże - szukajcie na stronach ich autorów:

 

Ingi Trochimowicz na stronie: https://picasaweb.google.com/112566820509523310702  (nowe)

Jakuba Szulwica na stronie: http://www.youtube.com/user/inetize#p/u        

Marka Rutkowskiego na stronie: http://www.marek.box.net.pl/          (nowe)

Pawła Warlińskiego na stronie: http://and16.fotosik.pl/            

oraz: http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=37&t=947&p=6809#p6809   

i : http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=37&t=947&p=6809#p6811   

i : http://warlinski.blogspot.com/           

Zbyszka Wróblewskiego na stronie: http://foto.onet.pl/n42op,u.html       

Kamili Tafelskiej na stronie: http://foto.onet.pl/77dyd,u.html?r=1244225227    

Arka Borkowskiego na stronie: http://www.mmbydgoszcz.pl/user/690/news    

oraz: http://foto.onet.pl/any1o,u.html

oraz: http://www.garnek.pl/pttk1/a                  

Ani Kraszkiewicz na stronie: http://picasaweb.google.pl/aniaka7       

oraz:  http://foto.onet.pl/monyu,u.html

oraz:  http://annaka.fotosik.pl/          

Kingi Gust na stronie:  http://pl.fotoalbum.eu/Kinga_G  

Joanny Pawełczak na stronie:  http://foto.onet.pl/3ngyq,u.html   

oraz:   http://foto.onet.pl/mej94,u.html       

oraz:   http://www.polskieszlaki.pl/krajtroterzy/autor,10745,joanna-.html     

Marka Rybczyńskiego na stronie:  http://marekrybka.fotosik.pl/alb      

Danuty Adamczyk na stronie:  http://picasaweb.google.pl/danka.adamczyk    

Arkadiusza Stasiaka na stronie:  http://arkapolo.cba.pl/               

Marka Gerlickiego na stronie: http://picasaweb.google.com/marekg2521         

Antoniego Burzyńskiego na stronie: http://picasaweb.google.pl/antonbike         (nowe)

oraz do filmu: http://ludzie.onet.pl/wideo/8cgc5,u.html?edit=1         

Iwony Nowickiej na stronie: http://picasaweb.google.pl/IwoNow07/WDrWka130108IwonaN?authkey=xoQ-exGF2nY

Daniela Wnuk-Lipińskiego na stronie: http://www.dwl.internetdsl.pl/foty/album.html

Gazety Pomorskiej na stronie: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TURYSTYKA      (nowe)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA Osoby robiące fotoreportaże proszę o przesyłanie linków na odpowiednie strony.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Fotoreportaże "Wędrownika" na: http://www.wedrownik.bydgoszcz.pttk.pl/fotorep.htm

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Strona internetowa naszego Oddziału:  http://www.pttk.bydgoszcz.pl/

Strona internetowa Oddziału-programowa:  http://www.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa "Wędrownika": http://www.wedrownik.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa BKTR "Gryf": http://www.gryf.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa KTR PTTK "Żegluga" Nakło: http://www.zegluganaklo.republika.pl

Strona internetowa KT "Borusy" Tuchola: http://www.tuchpark.tuchola.pl/borusy.php

Strona internetowa KTG "Trawers": http://www.trawers.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa Oddziałowej Komisji Krajoznawczej: http://www.okk.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa Oddziału Miejskiego: http://ombydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa Oddziału przy Klubie IWSZ: http://www.wojskowy.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona Odznaki Krajoznawczej Woj. K-P:  http://www.odznaka.kuj-pom.bydgoszcz.pttk.pl/

.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Artykuły o tematyce turystycznej Marka Weckwertha, obecnie ukazują się w każdą sobotę w Gazecie Pomorskiej z tytułem: "Marek Weckwerth proponuje" (Turystyka) w najbliższą w sobotę (20.12.2014) będzie artykuł o Nakle i Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Można też czytać i komentować artykuły turystyczne w internetowym wydaniu Gazety Pomorskiej

na stronie: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TURYSTYKA .

a informacje o imprezach (również naszych) w dziale: Co? Gdzie? Kiedy?

Turystyczny weekend na stronie: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090805/TURYSTYKA/442770462

Linki do konkretnych artykułów na końcu informacji o imprezie na stronach z informacjami turystycznymi na: www.infobydgoszcz.pl

 

Fotoreportaże redaktora Marka Weckwertha z imprez turystycznych na Kujawach i Pomorzu znajdziecie w każdym sobotnim wydaniu "Gazety Pomorskiej", a także na stronie internetowej www.pomorska.pl/turystyka. Reportaże ukazują się z założenia we wszystkich mutacjach "Pomorskiej", ale w ostatnim czasie brak ich - ze względu na szczupłość stron - w wydaniu bydgoskim. Autor przeprasza za tę niedogodność powstałą nie z jego winy. Dlatego doradza wykupienie prenumeraty - wtedy Czytelnik dostaje do ręki pełne wydanie gazety, co najważniejsze - z dodatkiem turystycznym "Marek Weckwerth proponuje". Prenumeratę można wykupić w oddziałach Ruchu SA, urzędach pocztowych i u listonoszy lub kolporterów na niektórych osiedlach (np. Fordonie).

 

Powstał nowy portal: www.regiopedia.pl zachęcam do odwiedzin oraz wpisywania atrakcji naszego regionu

na stronie:  http://kujawsko-pomorski.regiopedia.pl/  

 

W Radio PIK audycje o tematyce turystycznej co niedziela w audycji Tomka Kaźmierskiego "Na Szlaku" po 12:00,

oraz w drugi wtorek miesiąca w audycji Marcina Kupczyka "W Drodze" po 23:00 (ostatnia była 12 stycznia - cykl został zawieszony).

Poprzednie można usłyszeć pod adresami zamieszczonymi poniżej:

1. z ekstremy nad Brdą: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/urpWkaDQxB/ekstrema

2. z rajdu po Wielkopolsce: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/qwdpdvOS7r/wiosna (i nie tylko)

3. z rejsu po Brdzie:  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/1MjRD4ya4s/

4. audycja z 14.10.2008: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/2gyJ5UQooJ/

5. audycja z 11.11.2008: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/avJMn9acbv/

6. audycja z 09.12.2008 (Górznieńsko-Lidzbarski PK): http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/5NfVbEc8hH/

7. audycja z 13.01.2009:  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/mMxwN6QXvp/ 

8. audycja z 10.02.2009 z 2 Ekstremy Nad Brdą: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/iieIVxt1gF/w_drodze_2009-02-11

9. audycja z 10.03.2009 z 2 Ekstremy cz. 2: Piła - Młyn: http://www.wrzuta.pl/audio/zDSnbGAcnQ/w_drodze_2009-03-11

10. audycja z 14.04.2009 o Kanale Bydgoskim: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/aOeyqlOzEeF/w_drodze_2009-04-14   

11. audycja z 12.05.2009 o Kujawach: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/5Oo2YV5KOTX/w_drodze_2009-05-12

12. audycja z 09.06.2009 o Brodnicy: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/4pHIcliBjPn/w_drodze_2009-06-09 

13. audycja z 14.07.2009 o Górznieńsko-Lidzbarskim PK: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/5NfVbEc8hH/

14. audycja z 11.08.2009 o strefie NGL: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/9aorIeBKzg9/w_drodze_2009-08-11 

15. audycja z 08.09.2009 o Inowrocławiu: wkrótce

16. audycja z 13.10.2009 o gminie Chojnice: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/5FxZK4397iR/w_drodze_2009-10-13 

17. audycja z 10.11.2009 o Borach Tucholskich  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/9qBaIfK9dFX/w_drodze_2009-11-10  

18. audycja z 08.12.2009 o Kosznajderii:   wkrótce

19. audycja z 12.01.2010 o Krajnie:   wkrótce (będzie to ostatnia audycja ponieważ cykl został zdjęty z anteny)

20. audycja "Na Szlaku" o Odznace KWK-P:  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/0U36Vxd2XSR/na_szlaku_2010    (nowość)

21. audycja "Na Szlaku" o OKWK-P (skrót):  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/9eBydeqXiLz/na_szlaku_okwk-p    (nowość)

22. relacja z Mogilna i okolic :  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/42BxgxYVNZP/2010-12-05_mogilno-relacja    (nowość)

23. wkrótce o rowerzystach i Kociewiu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zapraszam wszystkich do współpracy przy powstawaniu BIT-a, szczególnie oddziały PTTK z regionu.

Przysyłajcie swoje propozycje imprez oraz wszelkie uwagi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

pozdrawiam serdecznie

 

Tadeusz Frymark

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dane adresowe:

Regionalny Oddział PTTK "Szlak Brdy"

Adres: 85-037 Bydgoszcz, ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu)

tel. do biura +48/52/322-35-89

e-mail: szlakbrdy@pttk.bydgoszcz.pl

 

Kontakt do mnie:

mobile +48/602/23-92-53

e-mail: szlakbrdy@gmail.com

 (Uwaga: jeżeli ktoś nie życzy sobie dostawać BIT to proszę o info)

Bydgoski Informator Turystyczny nr 51/2014 (495) rok 11