Witam

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W tygodniu Myślęcinek oraz spotkania klubowe, w następnych tygodniach Chełm Lubelski, Bierzgłowo, Wyszogród, 50 Rajd Młodego Turysty do Szwederowa oraz spotkania klubowe.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wojewódzka Inauguracja Sezonu Turystycznego odbędzie się 10.05.2014 podczas otwarcia Wiślanej Trasy Rowerowej w Bydgoszczy (stadion przy ul. Sielskiej w Fordonie), Toruniu, Włocławku i Grudziądzu.

Osoby, które się zapiszą otrzymają bezpłatne pakiety startowe (mapa Wiślanej Trasy Rowerowej, folder promocyjny Wiślanej Trasy Rowerowej, smycz, opaska odblaskowa, numer startowy oraz talon na posiłek regenerujący). Zapisy i szczegóły poniżej.

 

 

Regionalny Oddział PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy posiada do sprzedaży używane kajaki w atrakcyjnej cenie 370 zł za sztukę. Kontakt telefoniczny: 52 3215 000 lub 52 3223 589

 

Istnieje możliwość wynajęcia sali multimedialnej w siedzibie Regionalny Oddział PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I w Bydgoszczy. Cena i godziny wynajmu do uzgodnienia. Kontakt tel.: 52 3223 589

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wszelką korespondencję proszę przesyłać wyłącznie na adres: szlakbrdy@gmail.com jako nowa wiadomość

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Informacje o imprezach:

 

W poniedziałek dnia 14.04.2014 o godz. 17:30 Klub Turystów Górskich "Trawers" RO PTTK "Szlak Brdy" zaprasza wszystkich członków, Przodowników Turystyki Górskiej oraz miłośników gór, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

W środę dnia 16.04.2014 o godzinie 18:00 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, przyjaciół i sympatyków koła na spotkanie przy muzyce w fordońskim pubie PORTO ul. Lehmana 2 (róg Twardzickiego). Dojazd A 69 i 93 (przystanek Twardzickiego/Kleina). Uwaga – zmieniony termin.

 

W „lany” poniedziałek dnia 21.04.2014 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na rajd Wielkanocny do Myślęcinka. Trasa: niespodzianka. Zbiórka chętnych o 11:00 przy pętli tramwajowej Las Gdański w Myślęcinku. Zabrać ze sobą prowiant.

Prowadzi: Janusz Leszczyński kontakt: tel. 600 005 931.

 

W czwartek dnia 24.04.2014 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza tylko członków KTP na spotkanie klubowe w świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

W dniach 24.04-03.05.2014 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na "XVIII Kolejowe Peregrynacje" w okolice Chełma Lubelskiego. Szczegóły już dostępne na stronie:  http://konin.pttk.pl/zapowiedzi/140424.jpg

Szczegółowe informacje i zapisy do 04.04.2014 (zadatek – 300,- zł) - Tadeusz Frymark. Kontakt: tel. 602 239 253, e-mail: ktfordon@gmail.com

 

W sobotę dnia 26.04.2014 Komisja Turystyki Pieszej RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na 50 Rajd Młodego Turysty do Szwederowa. Zbiórka o 9:00 przy pomniku króla Kazimierza Wielkiego (ul. Wały Jagiellońskie) w Bydgoszczy, dojazd A 51, 52, 53, 55, 56, 58. Trasa: Wzgórze Dąbrowskiego – Dolina 5 Stawów – Szwederowo (kościół), ok. 6 km. Zabrać ze sobą prowiant. Zakończenie ok. 13:30 w miejscu zbiórki. Podczas rajdu zostanie przeprowadzony konkurs turystyczno-krajoznawczy z upominkami.

Rajd jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Szczegółowe informacje i zapisy Tadeusz Frymark. Kontakt: tel. 602 239 253, e-mail: szlakbrdy@gmail.com

 

W sobotę dnia 26.04.2014 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na rajd do Bierzgłowa. Trasa: Bydgoszcz – Ostromecko – Bierzgłowo – Zamek Bierzgłowski – Bydgoszcz - ok. 90 km Zbiórka chętnych o 09:00 na parkingu przy Tesco przy Toruńskiej 101. Zabrać ze sobą prowiant na ognisko.

Prowadzi: Janusz Leszczyński kontakt: tel. 503 661 250.

 

W sobotę dnia 26.04.2014 Koło Przewodników Turystycznych RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich chętnych na kolejny "Spacer po Bydgoszczy – Wyszogród i Fordonek". Trasa: Auchan – UTP – Wyszogród, ok. 6 km. Celem będą: glinianki, eratyk „Wojciech” (tradycyjne sprzątanie okolicy głazu), Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, grodzisko Wyszogród i okoliczne obiekty przemysłowe. Zbiórka na przystanku MPK Rejewskiego/Auchan. Dojazd A 69, 81, 82 i 84. Zakończenie w Fordonie, powrót komunikacją miejską A 65 i 81.

Szczegółowe informacje u organizatora – Wojciech Sobolewski. Kontakt: tel. 505 941 518.

 

We wtorek dnia 29.04.2014 o godz. 11:00 Turystyczny Klub Seniora RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, przyjaciół i sympatyków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

W środę dnia 30.04.2014 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, przyjaciół i sympatyków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

W poniedziałek dnia 05.05.2014 o godz. 17:00 Koło Przewodników i Pilotów RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków koła oraz pozostałych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek oraz osoby zainteresowane na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Temat spotkania: „Siedem m.u.w.w. Szwederowa” zaprezentuje Krystyna Gwarek – miłośnik Szwederowa. Wstęp wolny.

 

W czwartek dnia 08.05.2014 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich na spotkanie klubowe do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

 

W sobotę i niedzielę dnia 10-11.05.2014 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" zaprasza na wycieczkę autokarową na Mierzeję Wiślaną. Trasa: Sztutowo (obóz koncentracyjny Stutthof) – Kąty Rybackie (Muzeum Rybołówstwa, rezerwat) – Krynica (latarnia, ulica Teleexpresu) – Stegna (nocleg, kościół, spacer nad może w niedzielę rano) – Mikoszewo (przeprawa promowa) – Nowe (zamek, kościoły). Koszt ok. 110,- zł. Dojazd autokarem. Wyjazd spod Tesco o godz. 7:00, powrót ok. 19:00, konieczne wcześniejsze zapisy u organizatora.

Szczegółowe informacje i zapisy Karolina Danielczyk. Kontakt: tel. 663 515 577.

 

W sobotę dnia 10.05.2014 Regionalny Oddział PTTK "Szlak Brdy" zaprasza na Wojewódzką Inaugurację Sezonu Turystycznego połączoną z otwarciem Wiślanej Trasy Rowerowej. Na imprezę zapraszamy szczególnie wszystkich rowerzystów, ale piechurzy i miłośnicy Nordic Walking również mogą wziąć udział w otwarciu WTR, można się zarejestrować jako uczestnik rajdu, odebrać pakiet startowy i przejść piechotą wybrany fragment trasy. Zapisane osoby przed startem otrzymają bezpłatne pakiety startowe (mapa Wiślanej Trasy Rowerowej, folder promocyjny Wiślanej Trasy Rowerowej, smycz, opaska odblaskowa, numer startowy oraz talon na posiłek regenerujący). Zbiórka od godz. 10:00 na stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie. Początek rajdu o 11:00 (przejazd lub przejście fragmentem WTR). Na pikniki z mnóstwem atrakcji zapraszamy od godziny 12:00.

Szczegółowe informacje i zapisy - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail szlakbrdy@gmail.com .

 

W czwartek dnia 15.05.2014 o godz. 17:00 Klub Krajoznawczy RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich krajoznawców oraz tych którzy chcieliby razem poznawać region i nie tylko, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania Marek Klain przedstawi film 3D (zabrać okulary) o Fabryce papieru w Kwidzynie oraz o tym jak się produkuje papier. Wstęp wolny.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Informujemy, że powstał nowy portal o tematyce górskiej: http://www.serwisgorski.pl , portal skierowany jest do wszystkich miłośników gór, tych wysokich i niskich. Autorzy portalu chcą dzielić się zamiłowaniem do turystyki górskiej, informować o ciekawych wydarzeniach i zachęcają do dzielenia się wrażeniami i przesyłania relacji z górskich wypraw i wycieczek, zarówno bliskich jak i dalekich.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Konkurs Fotograficzny – „Osobliwości na polskich szlakach”

 

KTP „Wędrownik” i KT „Kujawiak” ogłaszają konkurs fotograficzny na temat: "Osobliwości na polskich szlakach".

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich członków Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy.

Konkurs trwa od października 2013 do końca kwietnia 2014 r.

Uczestnicy dostarczają maksymalnie 3 fotografie w formacie 15x20 cm (układ dowolny) w kopertach z dopiskiem: konkurs fotograficzny.

Zdjęcia podpisujemy na odwrocie imieniem i nazwiskiem oraz nazwą klubu uczestnika.

Rozstrzygnięcie konkursu w maju 2014 r.

Pracę można dostarczać do kol. Tomasza Stenki (tel. 505 68 20 96) na zebraniach KTP „Wędrownik” lub u pani Renaty w Biurze Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy.

 

 

Konkurs Fotograficzny – „Cztery pory roku na szlaku” –„Lato”, „Jesień”, „Zima”, „Wiosna” - zakończony

 

Wyniki Konkursu Fotograficznego "Cztery pory roku na szlaku": "Lato"

1 miejsce: kol. Barbara Kowalska - za pracę "Park Mużakowski - jeziorko"

2 miejsce: kol. Waldemar Gąsiorowski - za pracę "Wycieczka"

3 miejsce: kol. Renata Rzyduch - za pracę "Renifery na drodze"

 

Wyniki Konkursu Fotograficznego "Cztery pory roku na szlaku": "Jesień"

1 miejsce: kol. Renata Rzyduch - KT "Kujawiak"

2 miejsce: kol. Grzegorz Tomaszewski - KT "Kujawiak"

3 miejsce: kol. Anna Sikorska - KTP "Wędrownik"

3 miejsce: kol. Agnieszka Krzemińska - KT "Fordon"

Fotografie można obejrzeć w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.

 

Wyniki Konkursu Fotograficznego "Cztery pory roku na szlaku": "Zima"

1 miejsce: kol. Grzegorz Tomaszewski - KT "Kujawiak"

2 miejsce: kol. Renata Rzyduch - KT "Kujawiak"

3 miejsce: kol. Piotr Kluszczyński - KTP "Wędrownik"

3 miejsce: kol. Lidia Malinowska - KTR "Gryf"

Fotografie można obejrzeć w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.

 

Wyniki Konkursu Fotograficznego "Cztery pory roku na szlaku": "Wiosna"

1 miejsce: kol. Urszula Sobkowiak - KTP „Wędrownik”

2 miejsce: kol. Renata Rzyduch - KT „Kujawiak”

3 miejsce: kol. Grzegorz Tomaszewski - KT „Kujawiak”

4 miejsce: kol. Piotr Kluszczyński - KTP „Wędrownik”

Fotografie można obejrzeć w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ukazało się Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 4 marca 2011 r.
w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek

Treść pod poniższym adresem

http://www.dziennikustaw.gov.pl/D2011060030201.pdf.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wysokość składki rocznej w 2014 roku:

• 40 zł - składka normalna

• 20 zł - składka ulgowa

• 10 zł - składka ulgowa opłacana od 1 września

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:

• opiekunowie szkolnych kół PTTK,

• osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,

• młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca - do ukończenia 26 roku życia,

• jedno z rodziców lub opiekun prawny osoby małoletniej opłacający składkę za każde dwie osoby małoletnie (składka rodzinna),

• emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,

• bezrobotni.

Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej są członkowie Honorowi PTTK oraz młodzież z domów dziecka, zakładów opiekuńczych, szkół specjalnych.

Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK oraz znaczek organizacyjny (w wysokości 5 zł).

Obecnie wpisowe wynosi:

• 10 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,

• 6 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),

• 5 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jubileuszowa Odznaka Turystyczna „60-lecia PTTK” jest do zdobycia pod warunkiem spełnienia wymogów dla stopnia brązowego jakiejkolwiek dyscypliny turystyki kwalifikowanej w 2010 i 2011r.

Zamówione odznaki w cenie 13,- zł można odebrać w biurze Oddziału – Bydgoszcz ul. Sienkiewicza 1/I.

Szczegóły na stronie: http://60lat.pttk.pl/node/36

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla wszystkich zdobywców jakiegokolwiek stopnia GOT w 2010 r. (popularna, mała, duża lub norma 'za wytrwałość") jest do wykupienia Jubileuszowa odznaka 75 lecia GOT.

Zamówione odznaki w cenie 13,- zł można odebrać w biurze Oddziału – Bydgoszcz ul. Sienkiewicza 1/I.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nowość w rabatach dla członków PTTK!

Każdy członek PTTK z aktualnie opłaconą składką ma możliwość korzystania z 10% rabatu na usługi Polskich Kolei Linowych.

Przejazdy i karty czasowe na KL i KL-T w Zakopanem, Krynicy, Szczawnicy, Międzybrodziu Żywieckim i Zawoi

oraz pobyty (zakwaterowanie) w pokojach gościnnych w Zakopanem, Krynicy i Szczawnicy.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kalendarz imprez turystycznych R. O. PTTK ‘Szlak Brdy” w 2014 roku wkrótce na stronie:

http://www.bydgoszcz.pttk.pl/plan_14.pdf

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Linki do imprez również na stronie: http://www.visitkujawsko-pomorskie.pl/wydarzenia,178,500,4.html

oraz  http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=219&Itemid=593

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bieżące informacje o imprezach na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Propozycje kulturalne:

 

 

Szczegóły na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury: www.mok.bydgoszcz.pl

więcej informacji kulturalnych też na stronie: www.filharmonia.bydgoszcz.pl

 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy (ul. M. Skłodowskiej-Curie 4 - naprzeciw basenu Polonii) zaprasza na zwiedzenie Muzeum Oświaty oraz wystawy "Pamiątki PRL". Wstęp wolny.

 

 

Bydgoski Klub Podróżnika zaprasza:

 

Wyższa Szkoła Gospodarki, ul. Naruszewicza, Budynek K - parter

 

 

Propozycje innych oddziałów PTTK:

 

Oddział Miejski PTTK w Bydgoszczy proponuje:

 

Szczegóły na stronie:  http://ombydgoszcz.pttk.pl/

 

 

Oddział PTTK przy Klubie IWSZ proponuje:

 

Szczegóły na stronie: http://www.wojskowy.bydgoszcz.pttk.pl/

 

 

Pałucki Oddział PTTK w Żninie zaprasza:

 

Szczegóły na stronie:  http://www.paluki.pl/pttk

 

 

Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu informuje:

 

Szczegóły rajów oraz propozycje na sobotę na stronie:

http://www.pttk.torun.pl/weekend.htm

 

Pozostałe informacje na stronie:  http://www.pttk.torun.pl/

 

 

Oddział PTTK Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie zaprasza:

 

Szczegóły na stronie: http://www.ppxxi.pl/

oraz na stronie: http://www.ktw.chelmno.com.pl

 

 

Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu zaprasza:

 

adres e-mail: oppttk.torun@wp.pl lub pocztą: Oddział Przewodnicki PTTK, ul. Fosa Staromiejska 6, 87-100 Toruń.

 

 

Koło Przewodnickie PTTK w Chełmnie informuje:

 

Muzeum Ziemi Chełmińskiej i Zarząd Koła Łowieckiego "Orzeł" zapraszają na wystawę "90 - lecie Polskiego Związku Łowieckiego i 60 - lecie Koła Łowieckiego "Orzeł" w Chełmnie", która znajduje się w Sali Mieszczańskiej Ratusza

Szczegóły: Anna Grzeszna - Kozikowska, tel. 693-473-156,

Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie, tel. 56 686 16 41.

 

 

Oddział im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu proponuje:

 

Zapraszamy na nowe strony:  www.grudziadz.pttk.pl

oraz  http://www.przewodnicy.grudziadz.pttk.pl

 

 

Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu - Dobrzyniu organizuje:

 

Szczegóły na stronie: http://zamekgolub.pl/

 

 

Oddział Kujawski PTTK we Włocławku zaprasza:

 

Szczegóły na stronie:  www.wloclawek.pttk.pl/

 

 

Zarząd Główny PTTK informuje:

 

Na posiedzeniu Zarządu Głównego PTTK, został zaktualizowany regulamin Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Znowelizowany regulamin obowiązuje od roku szkolnego 2011/2012.

Zwracamy się z prośbą o rozpropagowanie obowiązującego regulaminu i zamieszczenie aktualnej jego wersji na internetowych stronach oddziału.

Aktualna wersja regulaminu, jest dostępna do pobrania na stronie:

http://mlodziez.pttk.pl/poznajemy-ojcowizne/wszystko-o-konkursie/6-regulamin-ogolnopolskiego-mlodziezowego-konkursu-krajoznawczego-poznajemy-ojcowizne

Tegoroczna edycja konkursu, realizowana jest w ramach "Roku Szkoły z Pasją" ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.pttk.pl.

 

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK informuje:

 

Szczegóły na stronie www.ktpzg.pttk.pl

 

 

Oddział Kielecki PTTK zaprasza:

 

Szczegóły: http://pttkkielce.pl

 

 

Oddział Koniński PTTK proponuje:

 

Szczegóły na http://konin.pttk.pl i zaproszenia:

Kalendarze imprez: http://konin.pttk.pl/index.php?id=kal 

Relacje z wycieczek i spacerów (do wydruku):  http://konin.pttk.pl/index.php?id=kronika

Relacje z wycieczek i spacerów w formie albumu fotografii:  http://konin.pttk.pl/index.php?id=zdjecia

 

 

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK informuje:

 

 

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK informuje:

 

Szczegóły na stronie www.ktg.pttk.pl

 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Ukazał się kolejny numer Serwisu informacyjnego PTTK. Poniżej wybrane informacje newslettera:

 

Serwis informacyjny PTTK nr 20

 

Serwis informacyjny
Polskiego Towarzystwa
Turystyczno-Krajoznawczego

Informacje o najnowszych wydarzeniach.

 

2 kwietnia 2014 roku.

 

Projekt „Turystyka łączy pokolenia”

Akcja „Wędrujemy razem”

Do akcji może zgłosić się każde środowisko, które zorganizuje w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2014 roku , co najmniej trzy imprezy turystyczne integrujące turystów w różnym wieku. Środowiska, które zgłoszą się do akcji i zaproponują najbardziej pomysłowe przedsięwzięcia otrzymają od nas drobne nagrody dla uczestników organizowanych przez siebie imprez. Karta zgłoszenia jest dostępna w formie elektronicznej na stronie:

http://www.tlp.pttk.pl/wedrujemy-razem

W ramach akcji organizujemy konkursy: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Rodzinna przygoda na szlaku”, Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla młodzieży i dorosłych „Turysta-Senior”.

http://www.tlp.pttk.pl/node/3

Projekt „Turystyka łączy pokolenia” realizowany jest pod patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

IV Szkolenie Młodzieżowych Liderów Turystyki,
Barlinek 2014

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w dniach od 29 maja do 1 czerwca 2014 r. w Barlinku (woj. zachodniopomorskie), przygotowuje nowatorskie szkolenie z zakresu kompetencji turystycznych, adresowane do osób w wieku 18-35 lat.

Przewidziane jest przeszkolenie 45 osób.

Kurs organizowany jest w ramach IV Ogólnopolskiego Forum Młodzieżowych Liderów Turystyki, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

www.mlodziez.pttk.pl/o-was/z-zycia-pttk/artykuly/371-iv-szkolenie-mlodziezowych-liderow-turystyki-barlinek-2014

 

II Dni Lawinowo Ski-tourowe

Już po raz drugi zapraszamy w dniach 5-6 kwietnia 2014r. wszystkich pasjonatów gór i sportu na dwudniową imprezę do Doliny Pięciu Stawów. Jej ideą jest szerzenie bezpiecznej górskiej turystyki zimowej. W programie, oprócz fantastycznej atmosfery, znajdują się darmowe szkolenia: lawinowe, ski-tourowe, z turystyki zimowej, nawigacji i wiedzy przyrodniczej TPN; wycieczki narciarskie i piesze z przewodnikiem, testy sprzętu sportowego. Do dyspozycji będzie także stanowisko TOPR dotyczące bezpieczeństwa w górach. Zdobytą wiedzę i umiejętności można sprawdzić w drugim dniu imprezy podczas Pięciostawiańskiego Wyścigu Kombinowanego.

http://www.szkola-gorska.pl/wydarzenia.html

 

Rajd Wiosenny „Dookoła Dusznik Zdroju”

Oddział PTTK „Ziemi Kłodzkiej” w Kłodzku, Komisja Turystyki Pieszej, oraz Koło „Ducha Gór Liczyrzepy” w Dusznikach Zdroju – obchodzące w tym roku swoje 40-lecie – zapraszają w dniu: 12 IV 2014 r. (sobota) na rajd. Zapisy prowadzi biuro Oddziału PTTK w Kłodzku, ul. Wita Stwosza 1 w godz. pracy, oraz dusznickie koło PTTK, podczas środowych dyżurów w siedzibie koła, tj. MOKiS w Dusznikach-Zdroju, ul. Zdrojowa 8, I piętro

http://www.klodzko.pttk.pl/?page=news

 

Gruzja Na Hali Krupowej...

Grzegorz Petryszak, dziennikarz, szef Klubu Podróżników Gotramping (www.gotramping.pl) i autor jedynego przewodnika tylko po Gruzji zaprasza na wizytę w kraju, do którego wraca jak do ojczyzny. Pojedziemy przez winne wzgórza na wschodzie Gruzji do jednego z najstarszych monastyrów - David Gareji. Wdrapiemy się na zbocza Kaukazu, wykapiemy się w Morzu Czarnym. A przede wszystkim doświadczymy gościnności Gruzinów. Przybywajcie: Schronisko PTTK na Hali Krupowej, 12.04.2014, godz. 20.00, wstęp wolny.

Rezerwacja miejsc: 18 4475005, 607 033997

www.krupowa.pl

 

Centralna Biblioteka PTTK zaprasza do podwodnego świata

14 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 19.00 przy ul. Senatorskiej 11 w Warszawie. Tym razem Mateusz Popek oraz Wojciech Zgoła zaprezentują film ,,Odkrywanie zatopionej historii". Dowiecie się, czym jest archeologia podwodna w naszym kraju? Jak naprawdę wygląda archeologia i na czym polega praca archeologa?

http://www.centralnabibliotekapttk.pl

 

Wielkanoc 2014 w Świętej Katarzynie

Hotel PTTK Jodełka serdecznie zaprasza turystów na Święta Wielkanocne w swoich podwojach. Od kolacji w piątek 18 kwietnia do poniedziałkowego wielkanocnego śniadania. Więcej informacji znajdziecie na stronie:

www.hoteljodelka.pl

 

54 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK

Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Zawierciu zaprasza na Zlot do Podlesic w dniach 14 – 21 czerwca 2014r. Bazą Zlotu będzie Gościniec Jurajski w Podlesiach. Na stronie internetowej http://www.zawiercie.pttk.pl; www.ktkol.pl do pobrania karta zgłoszenia.

 

PERŁA KRUTYNI zaprasza już od kwietnia do odwiedzenia ośrodka.

Do dyspozycji gości będą ocieplone domki 4 i 5 osobowe typu BRDA LUX z łazienką i aneksem kuchennym. Jest to domek dwupoziomowy. Na górze są dwa lub trzy łóżka, szafeczka i lampka nocna. Na parterze znajduje się łazienka ( WC, umywalka, prysznic), aneks kuchenny wyposażony w lodówkę, czajnik, talerze, szklanki, sztućce, stół i krzesła, oraz dwa pojedyncze łóżka z szafeczką i lampką nocną.

Domki 4 osobowe są od strony rzeki i mają duży taras widokowy. Domki pięcioosobowe mają wejście od strony centrum ośrodka. Przed każdym domkiem jest stół biesiadny z ławkami na sześć osób. Serdecznie zapraszamy, już przyjmujemy rezerwacje.

http://nowymost.pl/wp/galeria/

 

Majówka w Bachotku

Zapraszamy turystów - indywidualnych, rodziny i grupy na noclegi , spływy, pewny wypoczynek. Wiecej szczegółów na: 

www.bachotek.pttk.pl

 

Hotel Górski PTTK Kalatówki- oferta dla rodzin z dziećmi!

Hotel Górski PTTK Kalatówki jest bardzo przyjazny dzieciom i całym rodzinom. Naprzeciwko recepcji znajduje się salka, w której do dyspozycji są klocki,kręgle, zabawki, różnorodne gry a także stolik z małymi krzesełkami i przybory do rysowania. Mamy również telewizor z DVD i sporą kolekcję bajek dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Hotelowa restauracja dysponuje kilkoma specjalnymi krzesełkami dla najmłodszych, a w menu znajdą Państwo specjalne dania i desery dla dzieci. Do pokoi możemy wstawić łóżeczka dla dzieci. Dla starszych dzieci udostępniamy stół do ping ponga oraz uwielbiane szczególnie przez chłopców piłkarzyki. Zimą zachęcamy do korzystania z naszego wyciągu narciarskiego ze specjalnie przygotowanym przedszkolem narciarskim na wydzielonej dla dzieci części stoku. Na miejscu są wykwalifikowani instruktorzy narciarscy, dzięki którym dziecko będzie z radością i poprzez zabawę uczyło się jazdy na nartach. W naszej wypożyczalni posiadamy wiele kompletów dziecięcych nart. Oferujemy specjalne zniżki na karnety narciarskie dla dzieci. Można również wypożyczyć sanki a w naszym bufecie do nabycia są plastikowe jabłuszka do zjeżdżania.

http://kalatowki.pl/pl/dla-dzieci.html

 

34 Zlot Klubów Górskich PTTK

W połowie maja (15-18.05) tym razem w Jakuszycach spotkają się członkowie na kolejnym zlocie klubów górskich PTTK afiliowanych przy KTG ZG PTTK. Organizatorem zlotu jest w tym roku Klub Górski „Skorusza” z Wrocławia, obchodzący przy okazji swoje 30-lecie. Jak donoszą dobrze poinformowani lista uczestników przekracza już możliwości zakwaterowania wszystkich chętnych.

Bliższe informacje można uzyskać pod adresem: http://www.ktg.pttk.pl/index.php?mod=news&act=showfull&id=1391320907

 

Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK

W dniach 16-18 maja odbędzie się X Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK organizowany przez PTTK Oddział im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu. Patronat Honorowy nad Zlotem objął Jarosław Rzepa - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Regulamin Zlotu wraz z kartą zgłoszenia znajdują się na podstronie Komisji Środowiskowej ZG PTTK. Termin zgłoszeń tylko do 25 kwietnia!

http://www.pttk.pl/pttk/komisje/k_s/2014_zlot_kolobrzeg_regulamin.pdf

 

OWRP 2014

Na stronie Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, w dziale "Imprezy", znajduje się Regulamin 55 Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego PTTK im. gen. Mikołaja Wisznickiego „Pomorskie 2014” wraz z kartą zgłoszenia. W tym roku piechurzy będą wędrować na trzech trasach w dniach 6-19 lipca. Organizatorem jest PTTK Oddział w Gdańsku. Termin zgłoszeń upływa 31 maja. Serdecznie zapraszamy!

http://www.ktpzg.pttk.pl/imprezy/2014_OWRP.pdf

 

Ogólnopolski Indywidualny Rajd w 150. Rocznicę Powstania Styczniowego 1863-2013r.

Indywidualnie albo w grupie możecie szukać śladów Powstania Styczniowego w ramach tego Rajdu, którym chcemy upamiętnić czyn i postacie Powstańców. Rajd trwa od stycznia 2013r. r. do sierpnia 2014 r. – cały czas przyjmujemy zgłoszenia osób zainteresowanych historią, niezależnie od rodzaju uprawianej turystyki. Regulamin: http://www.ktpzg.pttk.pl/1863-2013r./regulamin.php

 

Odkryjmy elbląską Bażantarnie!

Nowa mapa, materiał filmowy i spoty promocyjne oraz tabliczki z oznaczeniami najważniejszych miejsc w Bażantarni – to wszystko jeszcze w tym roku! PTTK Elbląg wraz z partnerami – Nadleśnictwem Elbląg, Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej i Zarządem Zieleni Miejskiej w Elblągu, przy dofinansowaniu Urzędu Miasta Elbląga rusza z działaniami na rzecz elbląskiej Bażantarni!

http://www.pttk.elblag.com.pl/aktualnosc,629,elblazanie_odkryjmy_bazantarnie

 

Obiekty przyjazne turystyce rodzinnej

Obiekty polecane dla rodzin z dziećmi sprawdzone przez turystyczne rodzinki. www.wypoczywajzdzieckiem.pl a także na stronie www.rodzina.pttk.pl

 

Rabaty dla członków PTTK

Krakowskie hotele zapraszają

Dla członków PTTK hotele Krakus i Junior Krakus oferują rabaty na noclegi ze śniadaniem: 10 % dla klientów indywidualnych i 15% dla grup powyżej 20 osób.

http://www.hotel-krakus.com.pl

http://www.turystyka-krakus.com.pl/index.php

 

Stara Piekarnia zaprasza

Restauracja „Stara Piekarnia” w Łodzi zaprasza, po okazaniu legitymacji członkowskiej PTTK dostaniemy 10% rabat.

https://www.facebook.com/StaraPiekarniaPizzeria?fref=ts

http://starapiekarnia.biz.pl/

 

Nowe pozycje książkowe w Oficynie Wydawniczej „Wierchy”

- Pamiętnik Towarzystwa Tatrzańskiego (tom I, 1876 rok) - reprint

- Zimowa Gazeta Górska ! (nr 85)

http://sklepcotg.pttk.pl/

 

Zielone Schroniska

Z przyjemnością informujemy, że Spółka Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty” w Nowym Sączu, w uznaniu działań na rzecz ochrony środowiska została laureatem Plebiscytu „Eko-Inspiracja 2013”. http://www.schroniska-pttk.eu/

 

Informacja o wolnych miejscach noclegowych i rezerwacja internetowa on-line w schroniskach tatrzańskich i beskidzkich objętych projektami „Zielone Schroniska”: www.schroniska.pttk.pl

 

Kolejne Osoby nagrodzone. Już ponad tysiąc czterysta osób podzieliło się z nami opiniami o pobytach w schroniskach PTTK objętych projektami „Zielone Schroniska”. Zachęcamy do wypełniania ankiet: www.schroniska.pttk.pl oraz http://www.schroniska-pttk.eu/

 

Projekt „Słoneczna Małopolska. Wczasy ze słońcem”

W projekcie „Słoneczna Małopolska. Wczasy ze słońcem” znajdą Państwo między innymi małopolskie schroniska PTTK, które dbają o środowisko naturalne, wykorzystując ekologiczny potencjał odnawialnych źródeł energii. www.slonecznamalopolska.net

 

Nowy numer „Na szlaku” już jest dostępny

Redakcja zaprasza do poczytania marcowego magazynu.

http://www.na-szlaku.net/?magazyn-na-szlaku-marzec-2014,277

 

Ogólnopolski Konkurs „Turystyczna rodzinka” 2014

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszego profilu na FB

www.facebook.com/rodzina.pttk oraz strony www.rodzina.pttk.pl gdzie można przeczytać relacje z wypraw rodzinnych i naszych spotkań.

Już na stronie www.rodzina.pttk.pl - karta zgłoszenia i regulamin konkursu na 2014 r.

 

Konkurs „Turystyczna Rodzinka” 2013 roku – Dzienniki Wypraw Rodzinnych rozstrzygnięty, 42 rodziny zostały nagrodzone, więcej http://www.rodzina.pttk.pl/node/284

 

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”

Jeżeli mieszkasz w gminie, gdzie dba się o rowerzystów- pomyśl o zgłoszeniu jej do konkursu. Na stronie www.narowerze.pttk.pl - karta zgłoszenia i regulamin konkursu na 2014 r. Czy polubiliście już nasz profil „Rowerem przez Polskę” na FB? Jeśli jeszcze nie to zapraszamy https://www.facebook.com/rower.pttk

 

Konkurs Fotograficzny „Najpiękniejsza Góra Świata”
6 edycja - 2014

Bywają wysokie i niedostępne, bywają też niższe, swojskie, dobrze znane, ale za każdym razem odsłaniające inne oblicze. Inaczej wyglądają wiosną, inaczej złotą jesienią, a jeszcze inaczej okryte śniegiem. Jest wiele kandydatek do tego tytułu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, którego celem jest wybór najpiękniejszej góry świata. Wartość nagród ponad 5000 zł

http://www.klubpodroznikow.com

 

Krajowa Konferencja Aktywu Turystyki Górskiej „Mokrzeszów 2014”

W dniach 8 - 9 marca 2014 r. w Mokrzeszowie zebrali się delegaci oddziałowych Komisji Turystyki Górskiej i przedstawiciele klubów górskich z całej Polski by podsumować ostatnie 4 lata turystyki górskiej w PTTK oraz wybrać nowy skład Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK.

Bliższe informacje na ten temat na stronie internetowej: www.ktg.pttk.pl.

 

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

ul. Senatorska 11

00-075 Warszawa

tel. +48 22 826 22 51

www.pttk.pl

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Inne propozycje:

 

 

Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje:

 

Odkrywca 2013. Szczegóły na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/

Strona Urzędu Marszałkowskiego: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/

 

 

Urząd Miasta Bydgoszczy informuje:

 

Szczegóły: http://www.bydgoszcz.pl/

oraz http://www.visitbydgoszcz.pl/

 

 

Z Toruńskiego Serwisu Turystycznego:

 

Najnowsza mapa interaktywna do rozdziału "Toruń nie istniejący" już jest!

W jednym miejscu przedstawiamy mnóstwo obiektów w Toruniu, których już nie ma. Zapraszamy do poznania jak wyglądały kiedyś niektóre oryginalne kamienice z fasadami renesansowymi, barokowymi, gdzie były i jak wyglądały takie obiekty jak np. Zbrojownia, Odwach, Żuraw, Ratusz Nowomiejski, kościoły gotyckie i wiele innych.

Interaktywna mapa Torunia nie istniejącego na: http://www.turystyka.torun.pl/index.php?strona=49&back=1

 

Najnowszy numer Rocznika Toruńskiego ukazał się właśnie, a w nim m.in. o średniowiecznym portalu bramy w Zamku Bierzgłowskim, o usuniętych w latach 20. XX w. wieżyczkach i figurach z mostu kolejowego na Wiśle, o badaniach archeologicznych i renowacji dawnego klasztoru przy kościele św. Jakuba i in....

Zakup w dobrej cenie: biuro PCU, ul. Fosa Staromiejska 6

 

 

Bydgoski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza:

 

Szczegóły: http://zkp.bydgoszcz.w.interia.pl

 

 

Klub Turystyczny „Wanożnik” zaprasza:

 

 

Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków "Bunkier" proponuje:

 

W niedzielę dnia 13.04.2014 r. BSMZ ”BUNKIER” zaprasza na pieszą wycieczkę: "Śladem obozów pracy D.A.G. Fabrik Bromberg". Zbiórka uczestników o godz. 9:45 na pętli tramwajowej linii nr 4, 5 przy ul. Glinki. Wymarsz o godz. 10:00. Trasa - Glinki, Kapuściska, Łęgnowo, czas przemarszu ok. 4 godz. Powrót z Łęgnowa tramwajem linii nr 6. Trasa (ok. 12 km) obejmuje miejsca gdzie były zlokalizowane osiedla dla pracowników zatrudnionych w D.A.G. Fabrik Bromberg. Po drodze obejrzymy dwa osiedla, w których mieszkała kadra techniczna i urzędnicy Fabrik Bromberg. Zobaczymy również zachowane murowane baraki osiedla nr II (Dąb) przeznaczone dla zasiedlenia 520 osób. Można będzie się zapoznać z historią budowy i funkcjonowania zakładu D.A.G. który w latach 1939-45 budowano w pobliżu Bydgoszczy.

Dla zapewnienia sile roboczej zakwaterowania wybudowano 18 osiedli(obozy), według danych z sierpnia 1944 roku powstały: 102 baraki mieszkalne drewniane, 21 baraków mieszkalnych murowanych oraz 2 szpitale murowane. W spisie nie uwzględniono baraków gospodarczych, łaźni i ubikacji.

Zapraszamy do czynnego poznawania historii Bydgoszczy

Na wycieczce można będzie uzyskać potwierdzenie przejścia trasy, to dla tych, którzy zbierają punkty na Odznakę Turystyki Pieszej(OTP), Odznakę „Przyjaciel Bydgoszczy” oraz inne sklasyfikowane.

W miarę możliwości proszę o zabranie ze sobą zniczy które zapalimy przy pomnikach.

Wszystkie osoby biorące udział w imprezie zobowiązane są do zapoznania się z treścią regulaminu imprez: http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=55&t=2242

 

Stara i nowa Bydgoszcz: http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=28&t=1358

 

Strona DAG: http://dag.fabrikbromberg.cba.pl/

Szczegóły na stronie: http://www.bsmz.org/

 

 

22.03.2014 - Rajd Rowerowy Szlakiem Żołnierzy Wyklętych:

http://www.26puw.pl/aktualnosci/2014-01-02-10-24-33/rajd-sladami-wykletych

 

 

Parafialny Klub Sportowy "Wiatrak" zaprasza na:

 

Więcej szczegółów na stronach internetowych parafii www.mbkm.pl lub www.wiatrak.org.pl .

Można również kontaktować się z osobą odpowiedzialną Katarzyną Kubiś kom. 501 814 245 tel. stac. 523 485 562

Szczegóły na stronie: http://www.wiatrak.org.pl/main.faces 

 

 

Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą "BUKO" zaprasza

 

"Górnicza Wioska" w Borach Tucholskich została laureatem w konkursie "Diamenty Regionu Województwa Kujawsko-Pomorskiego" w kategorii "inwestycje społeczne".

Strona konkursu: http://www.diamentyregionu.pl/

Dziękujemy za oddane głosy i pozdrawiamy z przepięknych Borów Tucholskich.

 

Foto relacja z II Rajd Śladami Żołnierzy Września dostępna tutaj: http://www.buko.las.pl/home/58-ii-marsz-ladami-onierzy-wrzenia-foto-relacja

Biuletyn historyczny na temat kampanii wrześniowej w Borach Tucholskich:

http://www.buko.las.pl/home/63-biuletyn-historyczny-qw-obronie-pomorzaq

 

Szczegóły na stronie: http://www.buko.las.pl/

 

 

Koronowskie Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki „ Szczęśliwa Dolina”, zaprasza:

 

Szczegóły: www.bitwapodkoronowem.pl

 

 

Sekcja Turystyki Kajakowej przy RTW Bydgostia zaprasza:

 

Informacji udziela:   Krzysztof Pawlicki   tel. kom. 513 079 210.   e-mail:  krzysztof-pawlicki1@wp.pl 

 

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna:

 

Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej skupia się na prowadzeniu portalu turystycznego www.visitkujawsko-pomorskie.pl oraz obsłudze turysty on-line.

Kontakt do pracowników WCIT- it@k-pot.pl, tel./fax. 52 376 70 19.

Wszelkie materiały promocyjne na cele informacyjne oraz promocyjne (targi turystyczne) prosimy przekazywać na adres Biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (Wełniany Rynek 5/8, 85-036 Bydgoszcz).

 

 

Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyki Bylot proponuje:

 

Szczegóły na stronie:  www.bylot.pl

Kontakt: Karol Słowiński, kom. 691 794 110

 

 

Bractwo 18 południka proponuje:

 

Projekt kulturotwórczy “WYPRAWY WZDŁUŻ 18 POŁUDNIKA”

Mamy już pierwsze w Polsce trwałe oznakowanie pełnych współrzędnych geograficznych. Znajduje się ono w Nowym Smolnie gmina Nowa Wieś Wielka.

Zapraszamy do obejrzenia obelisku. Wystarczy z szosy Brzoza Bydgoska-Łabiszyn skręcić w lewo przy drogowskazie Nowe Smolno 7 i przejechać 400 metrów leśnym duktem…

Zapraszam na stronę:

http://rzezbypoludnika.blogspot.com/2012/02/rzezby-poudnika.html

 

 

Stowarzyszenie Twierdza i dawny Garnizon Poznań zaprasza na:

 

Dodatkowe informacje: www.tidgp.pl, www.tmmlsh.pl

Kontakt z organizatorami: Przemysław Maćkowiak, tel. +48 604 869 102

 

 

Muzeum - Romański Ośrodek Kultury im. Ottona i Bolesława w Strzelnie zaprasza:

 

Zwiedzanie zabytków oraz MUZEUM na wzgórzu Św. Wojciecha w Strzelnie OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY: Od godz. 9:00-17:00 W NIEDZIELĘ: Od godz. 13:30-17:00  W OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM ZWIEDZANIE PO WCZEŚNIEJSZYM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM (INACZEJ NIE ZWIEDZISZ) PRZEWODNIKA NIE MA NA MIEJSCUI Niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu NIE ZWIEDZAMY PRZEWODNIK/KUSTOSZ MUZEUM – DAMIAN RYBAK

EMAIL: damianrstrzelno@wp.pl, przewodnik@parafiastrzelno.pl

Tel. kom.  602 878 005 

MUZEUM ROMAŃSKI OŚRODEK KULTURY OTTONA I BOLESŁAWA

Email: muzeumstrzelno@wp.pl

Tel./Fax. (052) 3 189 281, Tel. kom. 602 878 005 

PARAFIA PW. ŚW. TRÓJCY, plac św. WOJCIECHA 1/1, 88-320 STRZELNO

KS. PROBOSZCZ - OTTON SZYMKÓW Email: parafia@parafiastrzelno.pl, Tel./Fax. (052) 3 189 281  Zwiedzanie odbywa się tylko z przewodnikiem!!! Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie większych grup turystycznych i pielgrzymek.

 

ZWIEDZANIE JEST PŁATNE:

Bazylika św. Trójcy – 3,50 zł ulgowy*/5 zł normalny

Rotunda św. Prokopa – 2,50 zł ulgowy*/4 zł normalny

Romańskie Muzeum - 2 zł ulgowy*/3 zł normalny

Bazylika św. Trójcy, Rotunda św. Prokopa, Romańskie Muzeum – 7 zł ulgowy*/10 zł normalny

 

Bilet rodzinny - 25 zł**

Grupy zagraniczne - 3 Euro

 

Oprowadzanie przez przewodnika

grupa powyżej 10 osób - 40 zł/godz.

rodzinnie - 20 zł/godz.

*- bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży, studentów, emerytów i rencistów

**- rodziny = rodzice + dzieci

WSTĘP WOLNY: PARAFIANIE, DZIECI DO LAT 7, OPIEKUNOWIE GRUP, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE (NIEZORGANIZOWANE)

SPECJALNE ZNIŻKI DLA GRUP NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ BIUR TURYSTYCZNYCH, SZKÓŁ I ORGANIZACJI, KTÓRE PRZYJEŻDŻAJĄ WIĘCEJ NIŻ 3 RAZY W ROKU KALENDARZOWYM.

Zgłoszenia wycieczek i pielgrzymek:

Telefonicznie lub sms (tel. 602 878 005), fax. 52 31 89 281 lub emaliowo: damianrstrzelno@wp.pl, muzeumstrzelno@wp.pl,

Szczegóły na stronie: www.parafiastrzelno.pl

Przewodnik i kustosz - Damian Rybak tel. 52-31-89-281, 602-878-005.

 

 

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu zaprasza:

 

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu: http://ptsmluban.vipserv.org/

 

 

Gmina Sicienko zaprasza:

 

Szczegóły na stronie: http://www.sicienko.pl/

 

 

Punkt Informacji Turystycznej w Żninie zaprasza:

 

Więcej informacji na stronie www.biskupin.pl

Punkt Informacji Turystycznej Żnin tel./fax 52 303 14 81  www.it.znin.pl

 

 

Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy:

 

EXPLOZEUM.

Czynne (9:00-17:00) od środy do piątku w grupach zorganizowanych, a w sobotę i niedzielę indywidualnie.

Bilet normalny 15 zł, ulgowy 12 zł.

Szczegóły na stronie: http://www.exploseum.pl/

 

Muzeum otwarte w następujących godzinach:

wtorek - piątek 9:00-16:00

sobota, niedziela 10:00-16:00,

poniedziałki - nieczynne. 

W soboty - wstęp wolny

 

Muzeum wprowadziło bilet zbiorczy, który umożliwi zwiedzanie wszystkich wystaw na Wyspie Młyńskiej oraz w Spichrzach przy ul. Grodzkiej 7-11.

 

Aktualne ceny biletów Muzeum Okręgowego:

- normalny 5 zł,

- ulgowy 3 zł,

- rodzinny 8 zł ( do 5 osób),

- grupowy 2 zł (do 10 osób).

 

- zbiorczy normalny 8 zł,

- zbiorczy ulgowy 5 zł,

- zbiorczy rodzinny (do 5 osób) 12 zł,

- zbiorczy grupowy (do 10 osób) 4 zł.

 

Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4, Wyspa Młyńska

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8a, Wyspa Młyńska

Leon Wyczółkowski, ul. Mennica 7, Wyspa Młyńska

Spichrze, ul. Grodzka 7-11

 

Informacje na stronie: http://www.muzeum.bydgoszcz.pl/

 

 

Galerii Miejskiej BWA zaprasza:

 

Galeria Sportu Bydgoskiego zaprasza zwiedzających na wystawę "Bydgoscy Medaliści Olimpijscy" oraz "Jak zmieniał się stadion 1955-2009" na piętrze budynku Stadionu "Zawisza". Wstęp wolny.

Grupy zorganizowane proszę zgłaszać pod nr tel. 525 880 839 u Pani Marty Ratajczak

Galeria Sportu Bydgoskiego: www.galeria-sportu.pl

 

 

Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy zaprasza:

 

Informacje na stronie: http://www.mok.bydgoszcz.pl/index.php

 

 

Soleckie Centrum Kultury w Solcu Kujawskim zaprasza:

 

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.sck-solec.com

 

 

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza:

 

Szczegóły na stronie Towarzystwa: http://www.tmmb.pl/portal/

 

 

Muzeum Fotografii w Wyższej Szkole Gospodarki zaprasza:

 

Muzeum Fotografii WSG Bydgoszcz ul. Królowej Jadwigi 14 tel. 525 670 007

Więcej informacji na stronie muzeum: http://muzeumfoto.byd.pl/

 

 

Bydgoszcz Rowerowa zaprasza:

 

Szczegóły na stronie: http://www.rower.byd.pl/

 

 

Młodzieżowe Biuro Turystyczne „MECHANIK” proponuję:

 

Szczegóły na stronie: www.mechanik-travel.com

 

 

Stowarzyszenie Promocji Turystyki Kajakowej "ORZEŁ" zaprasza:

 

Kontakt: e-mail robert@splywy.bydgoszcz.pl Tel 669-323-033

 

Zapraszam do zobaczenia relacji z I Manewrów kajakowych

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HzzyOGpiRLI

Relacja ze Spływu Wisłą z Bydgoszczy do Gdańska

http://www.youtube.com/watch?v=LM0wFrTWd1Q&feature=player_embeddedube

 

 

Biuro Podróży MARKTUR zaprasza:

 

Szczegółowe informacje u organizatora: Marek Ostrowski tel. 52 344 50 50

 

 

Portal społecznościowy www.odkryjnasze.pl zaprasza

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zakończyło się głosowanie na Perły w Koronie Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2011

Szczegóły na stronie: http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/serwisy/kujawsko_pomorskie_perly_2011/

 

 

Propozycja dla miłośników nurkowania i nie tylko:

 

Informacje i zapisy:

 

Marta Domasz

tel.: 660 966 584

e-mail: marta.dom91@gmail.com

 

 

Niewidomi Na Tandemach:

 

Powstaje baza pomagająca niewidomym znaleźć wolontariuszy do kierowania tandemami (oraz - w razie potrzeby - także tandemy do wspólnych jazd).

Zapraszam zainteresowanych niewidomych, wolontariuszy oraz wypożyczających tandemy do rejestrowania się na stronie: www.niewidominatandemach.gt.pl

Natomiast wszystkich bardzo proszę o pomoc w rozpowszechnieniu tej informacji, projekt ten bowiem tym większy ma sens, im więcej osób dowie się o nim.

Będę też bardzo wdzięczny za wszelkie informacje o tandemach do wypożyczenia, zarówno od osób prywatnych, jak i od firm, organizacji, instytucji, tudzież z wypożyczalni komercyjnych.

Idea stworzenia bazy powstała latem' 2013, podczas Tandemowej Wyprawy Niewidomych od źródeł Wisły do ujścia: http://www.niewidominatandemach.gt.pl/wyprawa2013.htm

Kuba Terakowski - koordynator projektu Niewidomi Na Tandemach tel. 603 305 401

e.mail: terakowski@gmail.com

http://www.niewidominatandemach.gt.pl

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszam do wirtualnego zwiedzania Pałacu Elizejskiego i jego pokoi i ogrodów. Po wybraniu i otworzeniu zdjęcia - wcisnąć lewy klawisz myszki i przesuwać w dowolnym kierunku - zobaczysz cały pokój 360°, również podłogę i sufit.

http://www.elysee.fr/panoramic/index.php

 Niesamowite wrażenie:))

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

FOTORELACJE

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Biebrzański Park Narodowy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/AlbumBiebrzanski1113IV2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Ślady mennonitów w Dolinie Dolnej Wisły:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/WDolinieDolnejWisY29III2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – okolice Bąkowa, Bzowa i Rulewa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BakowoRulewoAlbumPodwojny

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Bagno Głusza i Wzgórze Grzywa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BagnoGUszaIWzgorzeGrzywa

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Bąkowo-Rulewo:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BakowoRulewo14III2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Uroczysko Prodnia:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/Prodnia9III2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Serock-Wudzyn-Karolewo-Kotomierz:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SerockKotomierz2III2014

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Dolina Noteci koło Miasteczka Krajeńskiego i Białośliwia:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/PoTorachIBezdrozach23II2014

Ostatnie fotorelacje Przemka Ściesińskiego – 9 Zima w Borach:

http://karolxii.bikestats.pl/1082266,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-Jezioro-Kosobudno.html

http://karolxii.bikestats.pl/1082268,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-wies-Czernica.html

http://karolxii.bikestats.pl/1082582,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-rezerwat-przyrody-Piecki.html

http://karolxii.bikestats.pl/1082585,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-Rezerwat-Przyrody-Jezioro-Nawionek.html

http://karolxii.bikestats.pl/1082586,IX-Zima-w-Borach-Tucholskich-Dab-Lokietka.html

http://karolxii.bikestats.pl/1083126,IX-Zima-W-Borach-Tucholskich-Rezerwat-Przyrody-Dolina-Kulawy.html

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – 9 Zima w Borach:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/IXZimaWBorachTucholskich

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Dębowaq Góra:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/DebowaGora

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Smukała - Samociążek:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SmukaASamociazek

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Biebrza:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/NadBiebrze

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Spotkanie Przedświąteczne „Wędrownika”:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SpotkanieOpAtkoweWedrownika

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Szlakiem Przedmościa Bydgoskiego:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SzlakPrzedmosciaBydgoskiego

Ostatnie fotorelacje Przemka Ściesińskiego – Szlakiem Przedmościa Bydgoskiego:

http://karolxii.bikestats.pl/1061746,Szlakiem-Umocnien-Przedmoscia-Bydgoskiego-i-Pol-Malowanych.html

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Toruń:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/TorunInaczej

Relacja w Gazecie Pomorskiej z Powidzkiego Parku Krajobrazowego:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131130/TURYSTYKA/131129398

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Powidzki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/IXWyprawaKrajoznawcza

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Powidzki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/PowidzkiParkKrajobrazowy20131102

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Rajd Niepodległości – Świekatowo:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SwiekatowoRajdNiepodlegOsci2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Spacer po Bydgoszczy – Stare Miasto:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SpaceryPoBydgoszczyStaraBydgoszcz

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Brodnicki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/PojezierzeBrodnickieOK

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Brodnicki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BrodnickiParkKrajobrazowy

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/Oliwa

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – 48 Rajd Młodego Turysty-Janowo:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/RajdMOdegoTurystyJanowo19X2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Błądzim - Wierzchucin:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/ZoTyJesiennySzlakBAdzimWierzchucin

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Szwajcaria Chodzieska:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/PrzezSzwajcarieChodzieskaI

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Żuławy w Dolinie Wisły:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/AlbumZuAwski02#

Ostatnie fotorelacje Marka Chlebickiego, Michała Gruszczyńskiego – ze Światowego Dnia Turystyki w Janiej Górze:

http://konin.pttk.pl/zdjecia/130914/

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Rezerwat Wiosło Małe w Dolinie Wisły:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/KociewieZMarkiem

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Marsz śladami żołnierzy września 1939:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/MarszSladamiZoNierzyWrzesnia1939

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Gdańsk:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/GdanskZJurkiem

Ostatnia relacja Tomasza Górki – Bieszczady po raz pierwszy 01-11.08.2013:

http://trawers.bydgoszcz.pttk.pl/bieszczady.html

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Spacer po Bydgoszczy – Tradycje Przemysłowe:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SpaceryPoBydgoszczyTradycjePrzemysOwe

Ostatnia relacja Dominiki Molendy – Babska wyprawa Szlakiem Przyjaźni Polsko-Czeskiej 10-14.06.2013:

http://trawers.bydgoszcz.pttk.pl/karkonosze.html

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z okolic jeziora Bytyń:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/WokoJezioraBytyn9VI2013

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Chełmno:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/CheMnoZJurkiem

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z okolic Bieniszewa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/BieniszewIOkolice26V2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z okolic Laskowic Pomorskich i Jeżewa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/LaskowicePomorskieJezewo18V2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – z trasy Szlachta – Fojutowo niebieskim szlakiem:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20130519DoFojutowa

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z trasy Szlachta – Fojutowo niebieskim szlakiem:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/KragFojutowoCzyliBoryTucholskieZeZbyszkiem

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Majówki w Borach Tucholskich:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/MajowkaWBorach

Ostatnie fotorelacje Marek Chlebicki, Wanda Gruszczyńska, Zbyszek Szczypkowski

– z 23. Kolejowych Peregrynacji Świdnica '2013:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.592690384082345.1073741861.244900992194621&type=1

http://konin.pttk.pl/zdjecia/130425/

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rezerwatu Ostrów Pszczółczyński:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/RezerwatOstrowPszczoCzynski28IV2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Gór Obkaskich:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/GoryObkaskieRekonesans

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rajdu po Krajnie:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/IIIWiosnaNaKrajnie21IV2013

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – z Rajdu do Białowieskiego Parku Narodowego:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/BiaOwieza2013x

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rajdu do Białowieskiego Parku Narodowego:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/PuszczaBiaOwieskaIBiaOwieza1314IV2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – z Rajdu do Białowieskiego Parku Narodowego:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/2013041314PuszczaBiaOwieska

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rajdu w Dolinie Drwęcy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/DolinaDrwecy24III2013?authuser=0&feat=directlink

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – z Rajdu Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Dolnej Wisły:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/SzlakiemMennonitow17III2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – z Rajdu Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Dolnej Wisły:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20130317PoszukiwanieWiosnyISladowMennontowWDolinieDolnejWisY

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Rajd Ciechocin - Kamionki:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/CiechocinKamionki10III2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Szlakiem Wyczółkowskiego:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/GoscieradzJanowo24II2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Szlakiem Wyczółkowskiego:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20130224GoscieradzWtelnoMorzewiecJanowoZWedrownikiem

Ostatnie fotorelacje Arka Borkowskiego – Rajd Bydgoszcz - Smukała:

https://plus.google.com/u/0/photos/110650153683103818141/albums/5852304993814137473

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Okolice Nakła:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/AnielinyNakO10II201302

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Okolice Koronowa:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/OkoliceKoronowa3II2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – 8 Zima w Borach Tucholskich:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/201301278ZimaWBorachTucholskichZeSZLAKIEMBRDY

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – 8 Zima w Borach Tucholskich:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/ZimaWBorachTucholskich27I2013

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Jeziora Koronowskie:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20130120ZimowyRajdJeziorKoronowskich

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Szczecinek:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/CzarneSzczecinek13I2013

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Rulewo:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/WarlubieRulewo16XII2012

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Beskid Śląski:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/2012091522BeskidSl02

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Wdecki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/WdeckiParkKrajobrazowy18XI2012

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Wdecki Park Krajobrazowy:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20121118WdeckiParkKrajobrazowy

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Zamki Krzyżackie w Dolinie Wisły cz. 2:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/ZamkiKrzyzackieNadDolnaWisACz2

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Zamki Krzyżackie w Dolinie Wisły cz. 1:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/ZamkiKrzyzackieNadDolnaWisA04XI2012Cz1

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Kaszuby z Markiem:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/2012102728KASZUBY

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Śladami Mennonitów do Torunia:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20121012SladamiMennonitowOdCierpicDoTorunia

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Wycieczka Krajeńskim Parku Krajobrazowym:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/IOwoSypniewo07X2012

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – 5 Jesienny Rajd Byszewski:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/VJesiennyRajdByszewski

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Uniejów - Turek:

https://picasaweb.google.com/111201560946381552071/UniejowTurek11

Fotorelacja i kronika PTTK Konin – Wycieczka do Turka:

http://konin.pttk.pl/zdjecia/120916

http://konin.pttk.pl/kronika/12_0916.pdf

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Wycieczka na trasie Chojnice - Charzykowy:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/ChojniceCharzykowy02IX2012

Ostatnie fotorelacje Marka Rybczyńskiego – Wycieczka Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym:

http://www.fotosik.pl/u/marekrybka/album/1214618

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk – Wycieczka Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20120610SopotKamiennyPotokOliwa

Ostatnie fotorelacje Ingi Trochimowicz – Wycieczki na Kaszuby:

https://picasaweb.google.com/112566820509523310702/PoNocneKaszuby16VI2012

Ostatnie fotorelacje Marka Rybczyńskiego – Wycieczka Wdzydze i okolice:

http://www.fotosik.pl/u/marekrybka/album/1202022

Relacje w Gazecie Pomorskiej – Dolina Dolnej Wisły cz. 3:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120702/TURYSTYKA/120629034

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120420/TURYSTYKA/120429916

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120609/TURYSTYKA/120609307

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=PO&Date=20120421&Category=GALERIA&ArtNo=421009992&Ref=PH

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120427/TURYSTYKA/120429248

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120529/TURYSTYKA/120529086

Ostatnie fotorelacje Danki Adamczyk– Dolina Dolnej Wisły cz. 2:

https://picasaweb.google.com/danka.adamczyk/20120325PoszukiwanieWiosnyZeSzlakiemBrdy

Ostatnie fotorelacje Antoniego Burzyńskiego – Dolina Dolnej Wisły cz. 1:

https://picasaweb.google.com/antonbike/Kociewie

 

Relacje z rajdów na stronach Gazety Pomorskiej (info na końcu)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Audycje z Radia PiK Marcina Kupczyka (linki dostępne) na końcu strony.

Artykuły z wypraw zamieszczone w Gazecie Pomorskiej - informacje na końcu strony.

Nowe fotorelacje z wypraw szukajcie na stronach autorów poniżej  (dużo nowych).

Większość linków jest umieszczona na stronie Wędrownika

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Fotoreportaże - szukajcie na stronach ich autorów:

 

Ingi Trochimowicz na stronie: https://picasaweb.google.com/112566820509523310702  (nowe)

Jakuba Szulwica na stronie: http://www.youtube.com/user/inetize#p/u        

Marka Rutkowskiego na stronie: http://www.marek.box.net.pl/          (nowe)

Pawła Warlińskiego na stronie: http://and16.fotosik.pl/            

oraz: http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=37&t=947&p=6809#p6809   

i : http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=37&t=947&p=6809#p6811   

i : http://warlinski.blogspot.com/           

Zbyszka Wróblewskiego na stronie: http://foto.onet.pl/n42op,u.html       

Kamili Tafelskiej na stronie: http://foto.onet.pl/77dyd,u.html?r=1244225227    

Arka Borkowskiego na stronie: http://www.mmbydgoszcz.pl/user/690/news    

oraz: http://foto.onet.pl/any1o,u.html

oraz: http://www.garnek.pl/pttk1/a                  

Ani Kraszkiewicz na stronie: http://picasaweb.google.pl/aniaka7       

oraz:  http://foto.onet.pl/monyu,u.html

oraz:  http://annaka.fotosik.pl/          

Kingi Gust na stronie:  http://pl.fotoalbum.eu/Kinga_G  

Joanny Pawełczak na stronie:  http://foto.onet.pl/3ngyq,u.html   

oraz:   http://foto.onet.pl/mej94,u.html       

oraz:   http://www.polskieszlaki.pl/krajtroterzy/autor,10745,joanna-.html     

Marka Rybczyńskiego na stronie:  http://marekrybka.fotosik.pl/alb      

Danuty Adamczyk na stronie:  http://picasaweb.google.pl/danka.adamczyk    

Arkadiusza Stasiaka na stronie:  http://arkapolo.cba.pl/               

Marka Gerlickiego na stronie: http://picasaweb.google.com/marekg2521         

Antoniego Burzyńskiego na stronie: http://picasaweb.google.pl/antonbike         (nowe)

oraz do filmu: http://ludzie.onet.pl/wideo/8cgc5,u.html?edit=1         

Iwony Nowickiej na stronie: http://picasaweb.google.pl/IwoNow07/WDrWka130108IwonaN?authkey=xoQ-exGF2nY

Daniela Wnuk-Lipińskiego na stronie: http://www.dwl.internetdsl.pl/foty/album.html

Gazety Pomorskiej na stronie: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TURYSTYKA      (nowe)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA Osoby robiące fotoreportaże proszę o przesyłanie linków na odpowiednie strony.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Fotoreportaże "Wędrownika" na: http://www.wedrownik.bydgoszcz.pttk.pl/fotorep.htm

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Strona internetowa naszego Oddziału:  http://www.pttk.bydgoszcz.pl/

Strona internetowa Oddziału-programowa:  http://www.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa "Wędrownika": http://www.wedrownik.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa BKTR "Gryf": http://www.gryf.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa KTR PTTK "Żegluga" Nakło: http://www.zegluganaklo.republika.pl

Strona internetowa KT "Borusy" Tuchola: http://www.tuchpark.tuchola.pl/borusy.php

Strona internetowa KTG "Trawers": http://www.trawers.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa Oddziałowej Komisji Krajoznawczej: http://www.okk.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa Oddziału Miejskiego: http://ombydgoszcz.pttk.pl/

Strona internetowa Oddziału przy Klubie IWSZ: http://www.wojskowy.bydgoszcz.pttk.pl/

Strona Odznaki Krajoznawczej Woj. K-P:  http://www.odznaka.kuj-pom.bydgoszcz.pttk.pl/

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Artykuły o tematyce turystycznej Marka Weckwertha, obecnie ukazują się w każdą sobotę w Gazecie Pomorskiej z tytułem: "Marek Weckwerth proponuje" (Turystyka) w najbliższą w sobotę (12.04.2014) będzie artykuł o spływie na Pojezierzu Brodnickim.

Można też czytać i komentować artykuły turystyczne w internetowym wydaniu Gazety Pomorskiej

na stronie: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TURYSTYKA .

a informacje o imprezach (również naszych) w dziale: Co? Gdzie? Kiedy?

Turystyczny weekend na stronie: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090805/TURYSTYKA/442770462

Linki do konkretnych artykułów na końcu informacji o imprezie na stronach z informacjami turystycznymi na: www.infobydgoszcz.pl

 

Fotoreportaże redaktora Marka Weckwertha z imprez turystycznych na Kujawach i Pomorzu znajdziecie w każdym sobotnim wydaniu "Gazety Pomorskiej", a także na stronie internetowej www.pomorska.pl/turystyka. Reportaże ukazują się z założenia we wszystkich mutacjach "Pomorskiej", ale w ostatnim czasie brak ich - ze względu na szczupłość stron - w wydaniu bydgoskim. Autor przeprasza za tę niedogodność powstałą nie z jego winy. Dlatego doradza wykupienie prenumeraty - wtedy Czytelnik dostaje do ręki pełne wydanie gazety, co najważniejsze - z dodatkiem turystycznym "Marek Weckwerth proponuje". Prenumeratę można wykupić w oddziałach Ruchu SA, urzędach pocztowych i u listonoszy lub kolporterów na niektórych osiedlach (np. Fordonie).

 

Powstał nowy portal: www.regiopedia.pl zachęcam do odwiedzin oraz wpisywania atrakcji naszego regionu

na stronie:  http://kujawsko-pomorski.regiopedia.pl/  

 

W Radio PIK audycje o tematyce turystycznej co niedziela w audycji Tomka Kaźmierskiego "Na Szlaku" po 12:00,

oraz w drugi wtorek miesiąca w audycji Marcina Kupczyka "W Drodze" po 23:00 (ostatnia była 12 stycznia - cykl został zawieszony).

Poprzednie można usłyszeć pod adresami zamieszczonymi poniżej:

1. z ekstremy nad Brdą: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/urpWkaDQxB/ekstrema

2. z rajdu po Wielkopolsce: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/qwdpdvOS7r/wiosna (i nie tylko)

3. z rejsu po Brdzie:  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/1MjRD4ya4s/

4. audycja z 14.10.2008: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/2gyJ5UQooJ/

5. audycja z 11.11.2008: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/avJMn9acbv/

6. audycja z 09.12.2008 (Górznieńsko-Lidzbarski PK): http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/5NfVbEc8hH/

7. audycja z 13.01.2009:  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/mMxwN6QXvp/ 

8. audycja z 10.02.2009 z 2 Ekstremy Nad Brdą: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/iieIVxt1gF/w_drodze_2009-02-11

9. audycja z 10.03.2009 z 2 Ekstremy cz. 2: Piła - Młyn: http://www.wrzuta.pl/audio/zDSnbGAcnQ/w_drodze_2009-03-11

10. audycja z 14.04.2009 o Kanale Bydgoskim: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/aOeyqlOzEeF/w_drodze_2009-04-14   

11. audycja z 12.05.2009 o Kujawach: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/5Oo2YV5KOTX/w_drodze_2009-05-12

12. audycja z 09.06.2009 o Brodnicy: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/4pHIcliBjPn/w_drodze_2009-06-09 

13. audycja z 14.07.2009 o Górznieńsko-Lidzbarskim PK: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/5NfVbEc8hH/

14. audycja z 11.08.2009 o strefie NGL: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/9aorIeBKzg9/w_drodze_2009-08-11 

15. audycja z 08.09.2009 o Inowrocławiu: wkrótce

16. audycja z 13.10.2009 o gminie Chojnice: http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/5FxZK4397iR/w_drodze_2009-10-13 

17. audycja z 10.11.2009 o Borach Tucholskich  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/9qBaIfK9dFX/w_drodze_2009-11-10  

18. audycja z 08.12.2009 o Kosznajderii:   wkrótce

19. audycja z 12.01.2010 o Krajnie:   wkrótce (będzie to ostatnia audycja ponieważ cykl został zdjęty z anteny)

20. audycja "Na Szlaku" o Odznace KWK-P:  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/0U36Vxd2XSR/na_szlaku_2010    (nowość)

21. audycja "Na Szlaku" o OKWK-P (skrót):  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/9eBydeqXiLz/na_szlaku_okwk-p    (nowość)

22. relacja z Mogilna i okolic :  http://szarotka16.wrzuta.pl/audio/42BxgxYVNZP/2010-12-05_mogilno-relacja    (nowość)

23. wkrótce o rowerzystach i Kociewiu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zapraszam wszystkich do współpracy przy powstawaniu BIT-a, szczególnie oddziały PTTK z regionu.

Przysyłajcie swoje propozycje imprez oraz wszelkie uwagi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

pozdrawiam serdecznie

 

Tadeusz Frymark

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dane adresowe:

Regionalny Oddział PTTK "Szlak Brdy"

Adres: 85-037 Bydgoszcz, ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu)

tel. do biura +48/52/322-35-89

e-mail: szlakbrdy@pttk.bydgoszcz.pl

 

Kontakt do mnie:

mobile +48/602/23-92-53

e-mail: szlakbrdy@gmail.com

 (Uwaga: jeżeli ktoś nie życzy sobie dostawać BIT to proszę o info)

   

 
 
 
 
 
 
 
 
Bydgoski Informator Turystyczny nr 15/2014 (459) rok 11