Szukasz programisty do start’upu? To nie musi być trudne!

Tips & Tricks

Masz więc kolejny świetny pomysł na biznes, ale nie masz doświadczenia w programowaniu. Musisz zatrudnić programistę, który nie tylko potrafi projektować, pisać i testować kod internetowy, ale także takiego z którym będziesz mógł podzielić się swoją pasją i dzięki temu pomoże Ci ożywić Twoją wizję. Dobrym pomysłem może być wynajęcie agencji lub zlecenie tych obowiązków na zewnątrz, ale warto rozważyć także i inne opcje.

Rekrutacja programistów – trudne zadanie

Zatrudnianie programisty jako pracownika nie zawsze jest łatwe. Ze względu na rozprzestrzenianie się firm poszukujących twórców aplikacji internetowych i mobilnych, najlepsi programiści są bardzo potrzebni, a jeśli tak jak większość startupów, nie masz środków, aby zapłacić świetnemu programiście porządnego wynagrodzenia, to prawdopodobnie jesteś w gorszej sytuacji.

Polecamy http://commoditech.pl/.

Outsourcing czy leasing?

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na zaoszczędzenie pieniędzy poprzez zlecanie zadań programistycznych na zasadzie outsourcingu. Ale co jeśli tacy programiści znikają w trakcie projektu lub bezpośrednio po nim, co nie pozostawia Tobie żadnego stałego wsparcia. Rekrutacja programistów w takim przypadku na zasadzie leasingu zdaje się być dużo lepszym rozwiązaniem.

To pozwoli zrekrutować najwyższej klasy programistę z pomocą agencji i z nadzieją na długą i owocną współpracę. Dodatkowo, agencja która od dawna jest w branży IT jest w stanie naprawdę w dużym stopniu w stanie ułatwić weryfikację pracy programistów, pomagając podjąć Ci najlepszą decyzję.